Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
23 maja 2017

Śmieci walają się po osiedlu. Czy tak ma być?

Śmieci walają się po osiedlu. Czy tak ma być?
fot. Bolesław Lepczyński

Mieszkańcy osiedla Pionierów już od jakiegoś czasu mają przed swoimi blokami nieciekawy widok - przepełnione kosze na śmieci i walające się odpadki po ulicach. Lokatorzy domagają się, aby jak najszybciej zrobić porządek. 

- W ubiegły piątek można było zaobserwować przepełnione kosze na śmieci na osiedlu Pionierów. Najgorzej jest pod przychodnią na ulicy Łowickiej i na podejściu z Kurpiowskiej do Śląskiej między SP6, placem zabaw i przedszkolem. Przechodnie zwracali uwagę, że nie lepiej jest także wokół Warmińskiej. Problem jest już bardzo mocno widoczny. Prosimy o natychmiastową interwencję Urząd Miasta, który za te tereny odpowiada - mówi Bolesław Lepczyński, mieszkaniec osiedla Pionierów.

Faktycznie, magistrat potwierdził, że kosze na śmieci wskazane przez mieszkańców są w jego gestii.

- Utrzymanie od 1 kwietnia do 30 listopada traktuje się jako okres letni. Nasze miasto podzielone jest na 17 kwartałów, o które dbają firmy wyłonione w drodze przetargu. W przypadku dwóch kwartałów procedura przetargowa trwała dłużej, a dotyczy to właśnie os. Pionierów i sołectwa Ruptawa. Obecnie podpisywane są umowy i od przyszłego tygodnia sprzątanie będzie się już odbywało na bieżąco - poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Katarzyna Wołczańska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie wyrzucajcie odpadów remontowych do śmietnika Nie wyrzucajcie odpadów remontowych do śmietnika

Bunt sołtysów. Chcą obniżenia ceny za śmieci Bunt sołtysów. Chcą obniżenia ceny za śmieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Śmieciarzom NIE!12.03.2018 13:14

Polowanie rozpoczęte. Aż 30 adresów tych którzy wyrzucają śmieci przez okna i balkony. Również niedopałki. Tak będziemy im uprzykrzać życie aż się wyniosą z mieszkań. Manhatan czeka !

seboc24.05.2017 7:58

@Darek

Zyjesz idealami.
UM doskonale wie, ze na smieciach mozna zarobic. Pobiera oplate, uslugi wywozu nie wykonuje.

Darek23.05.2017 20:44

Na śmieciach można dobrze zarobić. Cześć z nich się przetwarza, cześć spala i zamienia na energię. Ze śmieci organicznych można odzyskać gaz.

do Leszka23.05.2017 18:08

Zastanów się co straż miejska ma zrobić z bezdomnymi? Może torturować jak państwowe służby? Dobrym słowem to tylko ksiądz po kolędzie za kasę.............

Leszek23.05.2017 13:45

Centrum miasta. Naprzeciwko BP , Leclerca , Aleja Piłsudskiego przystanek autobusowy smród brud wysypisko śmieci wszystko przez bezdomnych. Nie ma odpowiedzialnych za porządek Straż Miejska śpi.

bla bla bla23.05.2017 12:32

@gość z godz 11:35
Co innego jest jak przyjedzie wsiok i wyrzuca 10 worów śmieci a co innego jak jakiś leń śmierdzący wyrzuca jeden worek do kosza przy chodniku.

Gość23.05.2017 11:35

A jeszcze nie tak dawno pisali że to ludzie z domków podrzucają a to jedna wy sami śmiecicie.

Pokaż wszystkie opinie (10)