Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
23 maja 2017

"Wyrzućcie te okulary, po co męczyć oczy"

"Wyrzućcie te okulary, po co męczyć oczy"
fot. pixabay

Czy można ot, tak po prostu wyrzucić okulary korekcyjne i radzić sobie bez nich? Odpowiedź na to pytanie padła podczas kolejnego spotkania z cyklu „56 minut dla Zdrowia”, które odbyło się w poniedziałek w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Wielkopolskiej. 

Tym razem gościem „56 minut dla Zdrowia” był Siergiej Litwinow, znany autorytet w dziedzinie wzroku. W poniedziałek przekonywał on jastrzębian, że aby dobrze widzieć nie trzeba poddawać się skomplikowanym zabiegom chirurgicznym lub nosić okulary ze szkłami o coraz to większej wartości.

- Wyrzućcie te okulary, po co męczyć oczy. Wzrok można skorygować dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, taką formą gimnastyki.  Można odzyskać wzrok niemal całkowicie bez konieczności interwencji skalpela chirurgicznego za pomocą terapii widzenia. Moja metoda opiera się na jodze i można nazwać ją takim fitness dla oka - przekonywał Siergiej Litwinow.

Spotkanie w bibliotece nie było wykładem jedynie teoretycznym. Litwinow pokazywał konkretne ćwiczenia, które każdy może bezpiecznie wykonać w domu. Uczestnicy spotkania w ciągu jednej godziny mogli przekonać się, że krótki zestaw ćwiczeń działa zbawiennie na narząd wzroku. Oczywiście w celu uzyskania długotrwałych efektów należy zintensyfikować ćwiczenia i wykonywać je niemalże codziennie.

Siergiej Litwinow zapewniał słuchaczy, że metodą ćwiczeń narządu wzroku można poradzić sobie z tak poważnymi schorzeniami, jak zaćma, czy nawet wada w wysokości 20 dioptrii. Możliwy jest też postęp w przypadku astygmatyzmu. 

Kolejne spotkanie z cyklu „56 minut dla zdrowia” odbędzie się 26 czerwca, godz.17:00, i będzie poświęcone tematyce zdrowia, które rodzi się w jelitach. Niestety w tym miejscu usadawiają się również pasożyty i różnego rodzaju bakterie. Jak z nimi walczyć? Jak się ich pozbyć? Odpowiedzi na te pytania padną podczas kolejnego spotkania. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
zielarka24.05.2017 15:23

To był oczywiście sarkazm ( to dla nie kumatych)

gość24.05.2017 14:18

do zielarka
Pani tez leczy zapalenie płuc herbatką z malinami? Ciekawy jestem po jakim czasie można się wyleczyć. W antybiotykach ie ma nic złego pod warunkiem, że nie bierze ich się zbyt często.

zielarka24.05.2017 10:00

Areczku na zapalenie płuc najlepsza jest herbata z malinami , antybiotyki Ci nie pomogą pamiętaj o tym nie ufaj lekarzom tylko zioła Cię uzdrowią .... na zawsze.

do seboc od Arek 24.05.2017 9:57

Joga i inne praktykiwywodzące się ze starożytnosci to zadna szarlataneria. Oczywiscie tradycyjna medycyna patrzy bykiem na to. Faszeruj sie np kilka razy w roku antybiotykami, zobaczysz jak na tym wyjdziesz

seboc24.05.2017 8:10

Kiedy nastaje bieda, popularnosc zdobywaja rozni szarlatani i znachorzy.

do Harry Poter i Okulista 23.05.2017 21:32

Nie chodzi o to , aby zastępować ludziom solidną wiedzę. Wpadanie w skarjność, że po lilku ciwczeniach odzyskamy wzrok to paranoja. Można jednak spróbować poćwiczyć oko, zastosować do niego jogę, na pewno to nie zaskodzi, a może w niektórych przypadkach pomoże. Medycyna tradycyjna zamyka się częśto na stare dawne, sprawdzone sposoby leczenie, zamiast wdrożyć je do swojej praktyki i łączyć jedno z drugim. Wszytsko z odpowiednią rozwagą i proporcją.

HarryPlotter23.05.2017 19:28

@Optometrysta

Coraz częściej joga, gongi i inni znachorzy zastępują ludziom solidną wiedzę i logiczne myślenie... Pamiętam jak niedawno zamykali na ŚUM niesławny kierunek homeopatii :)

Pokaż wszystkie opinie (21)