Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
24 maja 2017

Emeryci pojadą do Warszawy walczyć o deputat?

Emeryci pojadą do Warszawy walczyć o deputat? Protest emerytów górniczych w 2014 r.
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W sprawie deputatów węglowych dla emerytów nadal nic nie wiadomo. Byli górnicy są zniecierpliwieni, jeśli nic się nie zmieni w tej sprawie, planują protest w Warszawie. Także emeryci z Jastrzębskiej Spółki Węglowej są zainteresowani tym tematem. 

- W sprawie deputatów nic się nie zmieniło. Panuje typowa spychoterapia. Ministerstwo Energii wskazuje na wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego, jako blokującego prace nad ustawą. Wicepremier Morawiecki z kolei powiedział ostatnio w Katowicach, że wszystko w rękach Ministerstwa Energii – wypowiedział się dla portalu Wirtualny Nowy Przemysł Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Czerkawski zapowiada, że jeśli sprawy będą nadal tkwiły w miejscu, to emeryci górniczy będą zmuszeni wybrać się do Warszawy, tak jak to wcześniej zapowiadali, aby walczyć o swoje prawa. Wstępnie planuje się, że taki wyjazd mógłby odbyć się 22 czerwca. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
do smutnego ogolonego26.05.2017 12:38

Ale to nasza wina że ta Pani sobie nie wywalczyła tego?
Jak My Górnicy strajkowaliśmy ostatnio (związki i tak nas wydymały) to pół polski chciało do nas strzelać a drugie pół pozwalniać. Wiec ta Pani niech też siadzie i walczy o swoje nikt jej nie zabrania.

Smutny pan bez wąsa.26.05.2017 8:38

Pewnie tańczycie nad z radości nad SB i milicyjnymi emeryturami, źe zostaną obniźone ale wy komunistyczne przywileje do kieszeni chcecie ładować.Pytam się czy pani z sklepu otrzymuje do pensji dodatkowo 2kg mięsa i 5kg jabłek?? Nie !

Gruba ryba24.05.2017 17:27

Niech jadą emeryci i renciści co do związku zawodowe należą biorą kase ze specjalnego na wycieczki związkowe to teraz będą mieli wycieczkę do Warszawy może naszego najlepszego posla z po spotkają jest w gabinecie cieni

gość24.05.2017 14:16

Jak zabierać deputaty i przywileje to wszystkim nawet kolejarzom, nauczycielom, politykom itd. Będzie sprawiedliwie. fakt. W Polsce nie ma sprawiedliwości.
Do śleper
Jak siedzisz za biurkiem rób sobie nawet do 80. Ale górnictwo to ciężka robota więc zastanów się co piszesz. Albo przyjmij sie do straży pożarnej i jako dziadek w wieku 65 lat gaś pożary. Powodzenia zyczę

śleper 24.05.2017 13:14

emeryci bez węgla ok zabrać przywilej i to zabrać wszystkim bez wcześniejszych emerytur bez jakichkolwiek dodatków i robić do 67 roku życia łeb pochylony nie walczyć o nic i czekać na BIAŁĄ PANIĄ a może pomyli mieszkanie i pójdzie do sąsiada warto zamiast głupio pisać włączyć czasami myślenie to nie boli

Do gość z 12:1224.05.2017 12:33

seboc jest dopiero trzeci....

adsf24.05.2017 12:22

Do Gość 12:12, no tak, gdy argumentów brak trzeba atakować ad personam

Pokaż wszystkie opinie (30)