Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
25 maja 2017

MZK: Kontrolerzy będą ćwiczyć zachowania w trudnej sytuacji

MZK: Kontrolerzy będą ćwiczyć zachowania w trudnej sytuacji
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Sprawa zachowania kontrolerki biletów oraz pasażerki w jednym z autobusów komunikacji miejskiej była ostatnio głośna. Padły głosy o tym, jak powinien zachować się kontroler, kiedy ma do czynienia z sytuacją kryzysową. MZK postanowiło wyciągnąć wnioski z tego zdarzenia. 

Nie milkną echa kontroli, do jakiej doszło w ubiegły czwartek w autobusie linii 120. Kontrolerka wyprosiła z autobus pasażerkę z powodu tego, że ta śmierdzi.

- Władze MZK postanowiły zintensyfikować ćwiczenia dla kontrolerów, podczas których będą symulowane trudne zachowania pasażerów. W ten sposób kontrolerzy będą mogli kształtować u siebie prawidłowe reakcje w sytuacjach trudnych. Tego typu zajęcia mogą odbywać się w autobusach, jednak niebędących w ruchu - powiedział Rafał Jabłoński, rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
zadowolony25.05.2017 17:38

Za przejazd MZK płace odpowiednią kwotę, w zamian oczekuje bezpiecznego transportu w komfortowych warunkach. Śmierdziele i gapowicze do lasu !!!!!! Brawo dla Pani kontrolerki za zdecydowaną postawę i nieustępliwość!!

.....25.05.2017 17:04

Do MZK, kiedy panstwa firma przestanie lamac przepisy wynikajace z prawa handlowego, mowiace o tym ze panstwo mozecie pobrac kwote, tylko taka jaka jest w cenniku, ani grosza wiecej. Czyli jesli jade 3 przystanki, to czemu jest mi pobierane 4 zl? Z punktu widzenia prawa nie ma znaczenia ze po kilku przystankach ta roznica jest mi oddawana (musze sie o to sam upomniec! ). Jest to niezgodne z prawem handlowym obowiazujacyh w calej EU !!! Wasz regulamin jest o kant 4 liter... bo jest niezgodny z prawem !!!
Wiec zamiast szkolic kanarow, prosze o wyszkolenie sie w zakresie obowiazujacego prawa handlowego w ramach ktorego panstwo działacie !

sebol25.05.2017 16:15

PKM ma długu w czort ale dwóch prezesów i jakieś rady utrzymuje. Na takie coś miasto kasa daje. Kiedyś musi to kleknąć.

jadzia25.05.2017 16:07

Nie ma się co denerwować. Pani kontrolerka mogła być przemęczona w końcu pilnowanie porządku to mocno stresujące zajęcie. Może MZK rozważy zwiększenie zatrudnienia w charakterze kontrolera i odciąży odrobinę pracowników.

Gość25.05.2017 15:42

PKM nikt nie będzie likwidował on sam doprowadzi się do bankructwa

Gość25.05.2017 15:25

rondo to spowalniacz ruchu, a nie skrzyżowanie bezkolizyjne

PanJulianPierdulian25.05.2017 13:58

Mówi się o likwidacji PKM-u, a może by tak zlikwidować MZK, ta sytuacja pokazuje jak niekompetentne osoby "pracują" w tym zbiurokratyzowanym MZK

Pokaż wszystkie opinie (15)