Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
25 maja 2017

Dało się posprzątać śmieci na os. Pionierów

Dało się posprzątać śmieci na os.  Pionierów
fot. JastrzebieOnline.pl

Niedawno, bo we wtorek mieszkańcy osiedla Pionierów alarmowali, że na ich osiedlu znajdują się przepełnione kosze na śmieci, a odpadki walają się po ulicach. Sytuacja ta zmieniła się i pojemniki zostały opróżnione. 

Kosze na śmieci na osiedlu Pionierów były przepełnione od ubiegłego piątku. Według relacji mieszkańców na nic zdały się ich interwencje w magistracie, który odpowiada za opróżnianie pojemników.

W poniedziałek Urząd Miasta wyjaśniał, że cała sprawa wynikła z tego, że procedura przetargowa, która ma wyłonić firmę, dbającą o odpowiedni stan śmietników przedłużyła się i obiecano poprawę sytuacji w przyszłym tygodniu

- Krótko po publikacji artykułu na portalu JastrzebieOnline okazało się, że możliwe jest doprowadzenie osiedla do normalnego stanu i śmieci zniknęły. Wcale nie trzeba było czekać kolejnych dni. Jak się tylko chce to można poradzić sobie z problemem - mówi Bolesław Lepczyński, mieszkaniec osiedla Pionierów. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powiedzą jak segregować odpady Powiedzą jak segregować odpady

Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość26.05.2017 13:11

Tylda, to jeżeli ktoś nie wywozi, to ja mam to zrobić za niego, albo żyć na osiedlu przypominającym dżungle Calais? Niech namierzą tych, którzy nie wywożą stolarki, ceramiki elektroniki i obciążą ich kosztami. Przecież mamy monitoring w blokach, przecież jest straż miejska , przecież są wychwalające się swoimi dokonaniami zarządy osiedli.

Gość26.05.2017 13:03

Mieszkanka, to UM zawiera umowy na wywóz gabarytów, płaci za to, ale niestety nie sprawdza wykonania i nie rozlicza. Po co mają sprawdzać skoro płacą nie swoimi pieniędzmi?

seboc26.05.2017 9:45

@Mieszkanka

Mylisz sie. To urzednicy miejscy decyduja gdzie i z jaka czestotliwoscia przyjezdza smieciarka.

Sila mediow. Ktos czyta wiadomosci i jeszcze ma resztki wstydu, w przeciwienstwie do Pani Niedorzecznik UM.

Znany25.05.2017 18:34

Zabawne tłumaczenia urzędasów. Wszelkie przetargi musza być ogłaszane z należytym wyprzedzeniem uwzględniającym niespodziewane przypadki. Te urzędnicze głąby, gdy postawi im się zarzut, nawet słuszny, nie przyznają się do winy, tylko kombinują jak wytłumaczyć zrzucając winę na wszystkich tylko nie na siebie. Nagrodę naczelnika otrzymuje ten, kto zrzuci winę na zgłaszającego złe działanie urzędników. Za takie przewinienie, powinno się pozwolić na rezygnację z pracy w urzędzie.

Mieszkanka25.05.2017 17:03

Mieszkaniec to nie urzędnicy wywożą śmieci spod bloków

Tylda25.05.2017 16:24

Do goscia Nie wywioza kibli paneli okien dzwi Sa to odpady ktore mieszkancy sami musza sobie wywiezc Na domkach sprawa jasna daja na piwo albo w lape i sie to laduje A jak nie dadza to sie sam martw jak to wywalic Takie maja prawo Jest zakaz wywozenia tego tupu rzeczy To samo tyczy sie gruzu i elektroniki

mieszkaniec 25.05.2017 9:20

Jak się pogoni urzędasów to potrafią sie wziąć za robotę, zwłaszcza ci z wydziału smieciowego, bata im trzeba to robią !

Pokaż wszystkie opinie (8)