Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
25 maja 2017

Co z rondem na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Graniczną i Północną?

Co z rondem na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Graniczną i Północną?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Skrzyżowanie al. Józefa Piłsudskiego z Graniczną i ul. Północną jest zmorą kierowców. Od lat użytkownicy dróg skarżą się na złą widoczność, przez co skrzyżowanie to jest niebezpieczne i często dochodzi tam do wypadków. 

Mieszkańcy od lat zgłaszali do magistratu postulaty utworzenia ronda na miejscu obecnego skrzyżowania al. Piłsudskiego z Graniczną i Północną. Koncepcja na powstanie takiego ronda powstała w Urzędzie Miasta już w 2008 roku, jednak dotąd nie podjęto dalszych kroków, aby ono powstało.

W maju tego roku magistrat ogłosił przetarg na Projekt budowlany i wykonawczy skrzyżowania al. Piłsudskiego z ulicą Graniczną i ul. Północną.  Po wykonaniu tego opracowania będzie można przystąpić do budowy ronda.

Oprócz budowy ronda przewiduje się przebudowę oświetlenia ulicznego, schodów od al. Piłsudskiego do ul. Krakowskiej, budowę chodników, ścieżek rowerowych, kanalizacji deszczowej, zagospodarowanie środka ronda poprzez nasadzenie zieleni.

Rondo ma być zgodne z aktualnymi przepisami o ruchu drogowym oraz ma być tak zbudowane, żeby mogły z niego korzystać pojazdy o wysokim tonażu (ciężarówki, autobusy). 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach

W centrum Jastrzębia powstanie sieciowa restauracja? W centrum Jastrzębia powstanie sieciowa restauracja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Do mieszkanki26.05.2017 21:55

A kogo to obchodzi że ty okna nie otworzysz. Myślisz że jak budują inne drogi to masłem smarują?
Jak budowali obwodnice to pieprz...a SM nie interweniowała ani razu na burdel i błoto jakie robili ale za to 2 tygodnie po oddaniu zaczęli mandaty rolnikom dawać za zanieczyszczenie drogi. Założę się że mieli przykazane na jedno i drugie od pie...nych urzędasów i wiecznie głodnej na pączki carycy pilarskiej.

MARKUS26.05.2017 18:46

Wszystkim hejterom proponuję przeprowadzić się na ul Turystyczną i korzystać z tego skrzyżowania.

mieszkanka26.05.2017 13:52

dobrze się mówi rondo a czy ktoś sie pytał pobliskiego bloku/mieszkańców/ czy będą mogli tam mieszkać otworzyć okna itp chyba nie dziękuję wszystkim za wsparcie za ten hałas

senior siarra26.05.2017 13:05

Ja powiem tak. Za dużo w UM JASTRZĘBIE pracuje ludzi spoza Jastrzębia. Np. mieszkaniec Rybnika pracujący w naszym urzędzie będzie wszystko robił, aby wszystkie inwestycje lądowały w Rybniku. Takiej sytuacji nie ma w żadnym innym mieście, aby UM był w obcych rękach.

do koko dżambo26.05.2017 12:47

A kto nie jest winny jak sam car i jego caryca katarzyna pilarska . Przy tej obwodnicy jest jeszcze sporo bubli jak skrzyżowanie z ul. Pochwacie "dziwne skrzyżowanie z ul. Pszczyńską było nawet rozpoczęte rondo (duże) ale zaprzestali i pojechali do Włoch resztę przehulać.

Żeby w tym mieście się poprawiło to proponuję wywalić jedno skrzydło urzędu miasta, wywalić wszystkich emerytów i starych pociotków poukładanych. Reszta zabierze się do rzetelnej pracy w obawie przed podobnym losem. Na dodatek w UM powinni pracować i podejmować decyzje jego mieszkańcy a nie obcy bo obcego to wali a nawet mu pasuje ze tu nic nie wychodzi.
I jeszcze na marginesie - ta restauracja też do zlikwidowania bo prawie wszystkie panie tam przyjmują a nie w biurach.

do Gość 9:2026.05.2017 10:49

Tobie jedynie się przyda projekt wymiany mózgu! Do lekcji smarku, bo jutro klasówka z przyrody.

Gość26.05.2017 9:20

Czekam na projekt budowy metra.

Pokaż wszystkie opinie (27)