Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
EkoOkna
26 maja 2017

"To była polityczna ocena prezydenta". Głosowano absolutorium

"To była polityczna ocena prezydenta". Głosowano absolutorium
fot. UM Jastrzębie

Najważniejszym punktem czwartkowej sesji Rady Miasta była uchwała o udzielenie absolutorium za wykonanie budżetu Prezydentowi Miasta Jastrzębie-Zdrój Annie Hetman. Mimo że Regionalna Izba Obrachunkowa, która jest organem kontrolnym, rekomendowała udzielenie absolutorium to radni nie zdecydowali się na taki krok. Na wyniku głosowania zaważył jeden głos.

Rada Miasta stosunkiem głosów 11(za), 10 (przeciwko), przy 2 wstrzymujących się. nie przyjęła uchwały o udzielenie absolutorium za wykonanie budżetu miasta za 2016 rok. Jednocześnie radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe Miasta Jastrzębie-Zdrój za 2016 rok wraz z sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta za 2016 rok.

- Prowadzona przeze mnie gospodarka finansowa miasta została pozytywnie zaopiniowana przez niezależną instytucję - Regionalną Izbę Obrachunkową. A to jest najważniejsze. Budżet miasta jest stabilny. Ci radni, którzy dziś głosowali przeciw udzieleniu absolutorium, spierają się nie ze mną a z mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju. Dziś dokonali bilansu politycznego a nie merytorycznej oceny. Dlatego konsekwentnie będę realizowała obraną strategię rozwoju miasta. Uważam, że w naszym mieście nie ma miejsca na politykę. Szkoła, droga czy chodnik nie ma i nigdy nie będzie miała barw politycznych - komentowała zaistniałą sytuacje prezydent Anna Hetman.

Przewodnicząca Klubu Radnych Platforma Obywatelska Alina Chojecka także skomentowała czwartkowe głosowanie.

- Według mnie to głosowanie było polityczną oceną prezydenta. Z punktu widzenia formlano-prawnego wykonanie budżetu było prawidłowe, co potwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Radni PiS od początku są negatywnie nastawieni do pani prezydent i starają się blokować wiele cennych inicjatyw w mieście. Myślę, że mieszkańcy to ocenią - powiedziała.

Szymon Klimczak radny z Klubu Prawo i Sprawiedliwość także ocenił głosowanie w sprawie absolutorium.

- Z jednej strony mamy świadomość odmienności poglądów i pomysłów, z drugiej jednak – w demokracji to właśnie wola większości, która właśnie w taki a nie innym składzie ukształtowała Radę Miasta powinna być dla prezydenta najważniejszym i największym wyznacznikiem. To właśnie dzisiaj ta Rada ma okazję zaakceptować bądź nie zaakceptować działania podejmowane przez prezydenta miasta w 2016 roku – mówił podczas debaty.

Nieprzyjecie przez radnych uchwały o udzielenie absolutorium prezydent miasta za wykonanie budżetu nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (101)
do "do Miłosz"16.10.2017 19:31

Wybudowanie haki kosztowało dwa razy tyle ile założono. Dlaczego? Bo nikt w UM nie pomyślał aby zlecić badania wytrzymałości tych starych fragmentów, które miały być wykorzystane przy budowie nowej haki. Przez tą bezmyślność, Hala została wybudowana z ogromnym opóźnieniem i wielkim kosztem: badania, zmiana projektu, zmiana budowy. To był ogromny koszt. Faktycznie, jest za co chwalić Janeckiego. Ale jak go nie chwalę. W dodatku, tamta ekipa bardzo ładnie prezentowała się na różnych uroczystościach, ale niewiele faktycznie robili. Ale ich dziełem jest mała budowla w parku zwana tężnią. Na kilkanaście osób.

PiSowka triumfuje16.10.2017 19:24

"Nasza zemsta będzie naszym triumfem" powiedział znany działacz PiS, gdy zaczęli przegrywać poparcie w Jastrzębiu. I ciało stało się ciałem. Matusiak popędził pochwalić się swemu prezesowi, że realizuje postawione mu zadanie zniszczenia wszystkiego co nie jest Pisowskie. Ale to mieszkańcy będą mieli głos ostateczny. Działacze PiS lubią tych, którzy są podporządkowani zaleceniom szefa. Nie muszą to być ludzie mądrzy. Lepiej jak nie są. Bardziej doceniają forsę jaką otrzymują za bycie na stanowisku. Są gotowi do zniszczenia każdego i wszystkiego aby tylko PiS-owskie było na wierzchu. Czy znacie, choć jednego działacza PiS, który byłby osobą co najmniej mądrą? Ja takiej nie znam, mimo, że szukam od dawna.

Gość01.06.2017 19:17

Chłopek - roztropek. Jedyne co Bzianeckiemu wychodzi to polewanie wódy na wycieczkach związkowych. A roboty przyjąć w Katowicach to się chłopina wystraszyla. Bzianecki wstydz się.

sjz31.05.2017 23:06

Nie bierz tego świństwa do ust bo świrujesz z tym Marianem.

do Miłosz29.05.2017 21:11

Jedyny prawdziwy człowiek w tym gronie! Wszyscy Jastrzębianie wyczekują powrotu Janeckiego, niech wróci prawdziwy prezydent, kochany przez ludzi, skromny, wesoły, przyjaźnie nastawiony. Patrzcie. On zrobił wspaniałą obwodnicę - ta ekipa nie umie zrobić remontu kawałka Mazowieckiej. On zrobił wspaniałą halę sportową - ta ekipa nie umie do porządku salki do ćwiczeń przy szkole zrobić. Jego radni uwielbiali, urzędnicy się przed nim kłaniali, absolutorium miał pewne. A teraz... Marian, wróć! Wróć!

prawnik29.05.2017 16:04

Dobrze3 mówi "mieszkanka" ale jeszcze wiele można dodać z tego, co nie doszło do skutku bo zablokowali pisowcy. Czy zostanie coś jeszcze jak oni odejdą za rok? Z pewnością nikt już ich nie wybierze, ale musimy uświadamiać tych, co nie są w temacie.

zbychu 29.05.2017 14:08

Marian wrza ze swoją sekretarką z Pomorskiej, tą od krzyża - zrobi porządek,pompki pocwiczy, w aerobiku poskacze i bedzie fajnie

Pokaż wszystkie opinie (101)