Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 maja 2017

Nie będzie Sądu Pracy w Jastrzębiu?

Nie będzie Sądu Pracy w Jastrzębiu?
fot. pixabay

Ministerstwo Sprawiedliwości nosi się z zamiarem likwidacji IV Wydziału - Sądu Pracy Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju. Czyżby to oznaczało, że jastrzębianie w sprawach pracy będą zmuszeni jeździć na rozprawy do Rybnika?

Komisja Terenowa NSZZ „Solidarność” protestuje przeciwko zamiarowi zlikwidowania Sądu Pracy w Jastrzębiu-Zdroju. Danuta Jemioło, kierownik Biura Terenowego, wystosowała pismo w tej sprawie do prezydent miasta Anny Hetman, Przewodniczącego Rady Miasta Łukasza Kaszy, posłów Jarosława Kaczyńskiego - prezesa Prawo i Sprawiedliwość, Izabeli Kloc (PiS), Grzegorza Matusiaka (PiS).

- Pozbawienie miasta tak ważnej instytucji, jak Sąd Pracy będzie stwarzało pracownikom utrudniony dostęp do dochodzenia do swoich praw. Ponadto przeniesienie Wydziału Pracy z Jastrzębia-Zdroju do Rybnika spowoduje zdecydowane wydłużenie czasu oczekiwania na rozstrzygnięcie spraw sądowych, co na pewno nie jest celem reformy sądownictwa wprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość - napisała w piśmie Danuta Jemioło.

W Sądzie Rejonowym w Jastrzebiu-Zdroju potwierdzono, że Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa likwidację wydziału IV - Sądu Pracy w naszym mieście. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gorąco wokół komunikacji miejskiej Gorąco wokół komunikacji miejskiej

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb" Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość29.05.2017 8:24

Brawo PiS!

SJZ29.05.2017 7:21

Placówka ZUS jest bardziej przydatna a została zlikwidowana kilka lat temu. Zlikwidowano kolej, sanepid, uczelnie wyzsze, transport autobusowy, pogotowie ratunkowe, dyspozytornia SP, w znacznej czesci przemysl. Dlaczego wówczas pani Jemioła nie pisała, gdzie była?

dysydent28.05.2017 17:38

Na co w Jastrzębiu sąd pracy skoro tu za niedługo żadnej pracy nie będzie jak pozamykają kopalnie.

Hiob28.05.2017 14:53

Będą Sądy Ludowe Braci Matusiaków.

Koks28.05.2017 1:47

Tu sie nic nie opyla

Gość27.05.2017 21:47

Matusiak? To ten co duka z kartki w sejmie do garstki słuchaczy?

Gość27.05.2017 12:26

Po wyborach nie będzie też biur poselskich posłów PiS.

Pokaż wszystkie opinie (22)