Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
29 maja 2017

Minister Beata Kempa odpowiedziała radnym

Minister Beata Kempa odpowiedziała radnym
fot. UM Jastrzębie / Robert Sitek

Co z pomysłem radnego Klimczaka (PiS), aby Jastrzębie-Zdrój stało się sercem Grupy Wyszehradzkiej? W marcu tego roku Rada Miasta przyjęła uchwałę, aby zaprosić przedstawicieli władz państw tej grupy oraz Polski do włączenia się w powstanie na terenie Jastrzębia Centrum Nauki Innowacji i Biznesu. Treść uchwały została wysłana do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niedawno nadeszła odpowiedź w tej sprawie. 

W piśmie, które wystosowała Beata Kempa, szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów, napisała, że sprawa została przekazana do Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego oraz Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego. Teraz radnym pozostaje czekać na odpowiedź, w jaki sposób ministrowie zareagują na ich inicjatywę. Czy efektem tego będzie to, że Jastrzębie odegra znaczącą rolę w pracach Grupy Wyszehradzkiej i zostanie zorganizowany u nas kongres na temat innowacji?

- Dlaczego nie miałby odbywać się w Jastrzębiu, skąd jest taka sama droga do Warszawy, Budapesztu, Pragi czy Bratysławy. Moglibyśmy być sercem tej Grupy Wyszehradzkiej. Zróbmy coś na miarę warszawskiego „Kopernika”. Te plany i zamysły niechaj się ziszczą  - mówił  m.in.w imieniu wnioskodawców uchwały, podczas marcowej sesji, radny Szymon Klimczak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji Płonęło wysypisko. 71 strażaków w akcji

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Jakim ciekawy19.06.2017 20:54

Pan Klimczak powinien odejść sam, zanim go wyrzucimy. Czy swój pomysł konsultował z nami?
Lepiej, żeby Beata Kempa zapomniała o naszym mieście. My nie jesteśmy na sprzedaż.

maja31.05.2017 6:42

Radny Klimczak to taka kolorowa ozdoba choinkowa, niemniej środek pozostaje pusty.W mieście występują realne problemy oraz potrzebny, nie trzeba kreować abstrakcji.

do Koniu 30.05.2017 9:05

Przystąpił do grupy która go zwichrowała, rzucili mu ochłapy i już go mają. Przecież nie zwolni się z pracy, która w taki a nie innny sposób uzyskał i nie przeciwstawi się swojemu szefowi. Za duzo od chłopaka wymagacie,

KOniu30.05.2017 7:16

on pije lub pali. Klimczak Serce wyszehradu?

Akcja30.05.2017 2:22

PO PIS-u trzeba się pozbyć, nic dobrego nie zrobią tylko się kłócą. A kolega Klimczak niezle odleciał tak swoją drogą.

Gość29.05.2017 21:08

Dobrze ze wybory samorządowe się zbliżają i pozbedziemy się popisu

Marzycielka29.05.2017 20:12

Panie Klimczak wyślij jeszcze pismo do BMW, Mercedesa i Apple. Może ktoś z nich zechce zainwestować swoje pieniądze w Jastrzębiu i będzie Pan miał powód do dumy. Przynajmniej pan próbował ????

Pokaż wszystkie opinie (25)