Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
29 maja 2017

Na co JSW zgromadziła prawie 260 mln zł?

Na co JSW zgromadziła prawie 260 mln zł?
fot. JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa deklaruje, że przywiązuje dużą wagę do szkód górniczych, jakie wynikają z jej działalności. Chodzi o wypłatę rekompensaty ludności z tytułu ich powstania. 

Na dzień 31 marca 2017 roku Jastrzębska Spółka Węglowa dysponuje kwotą 259,4 mln zł, z tak zwanej rezerwy, z której mają być pokrywane ewentualne szkody wynikłe z prowadzenia działalności górniczej.

- Grupa w ramach przyjętej polityki tworzy w wartości bieżącej rezerwy na przyszłe zobowiązania, rozpoznaje i ujmuje rezerwy na szkody górnicze będące skutkiem działalności eksploatacyjnej zakładów górniczych, w wysokości wynikającej ze zgłoszonych, uznanych bądź będących przedmiotem rozpatrywania przez sądy udokumentowanych roszczeń z tego tytułu lub w wysokości nakładów przewidzianych na zabezpieczenie terenu przed skutkami działalności górniczej - informuje JSW. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Ufo30.05.2017 6:50

Dejcie sównica

Gość29.05.2017 20:29

Sobec - znajoma po problem przedporodowy - nasz się na tym też?

seboc29.05.2017 8:34

Rezerwy sa tworzone nie w ramach polityki a z mocy prawa.
W ramach polityki mogliby minimalizowac niszczenie srodowiska, ale skalkulowali krotkowzrocznie, ze dewastacja srodowiska i wyplacanie ew. odszkodowan oplaca sie bardziej.
Wkrotce tez nie beda oczyszczac czesci zanieczyszczen a wpuszczac je zwyczajnie do miejskich sciekow - to tez przyjeta polityka? Skutki niszczenia wod i gruntow objawia sie pewnie za wiele lat.