Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
29 maja 2017

Kto inwigiluje Zarząd Osiedla Pionierów?

Kto inwigiluje Zarząd Osiedla Pionierów?
fot.pixabay

Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta pojawiło się pytanie, skierowanie do prezydenta miasta na temat inwigilacji siedziby Zarządu Osiedla Pionierów. Wyjaśnienie całej sytuacji okazało się prozaiczne - był nim przepełniony kosz na śmieci. 

Radny i członek Zarządu Osiedla Pionierów Andrzej Matusiak (PiS) zwrócił się z interpelacją, w której zapytał, czy prezydent wyraziła zgodę na nagrywanie siedziby osiedla Pionierów, która jest wynajmowana od Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jakie działania zamierza podjąć prezydent w związku z inwigilacją Zarządu Osiedla Pionierów? Czy prezydent zezwoli GSM na umieszczenia kamer na innych budynkach wynajmowanych przez UM od GSM oraz inwigilację swoich pracowników i mieszkańców korzystających z usług UM? Czy istnieje możliwość zmiany miejsca siedziby Zarządu osiedla GSM?

- Zgodnie z informacją uzyskaną od pracownika GSM wynika, że na pawilonie, w którym mieści się lokal Zarządu Osiedla Pionierów, zamontowano jedną kamerę – na zewnątrz budynku. Montażu dokonano na wniosek innych najemców, gdyż zauważono zwiększoną opłatę za wywóz nieczystości. Kamera zwrócona jest na kontenery znajdujące się naprzeciwko wejścia do lokalu zarządu, aby kontrolować wyrzucanie śmieci przez osoby nieuprawnione. Zatem celem monitoringu nie jest inwigilacja Zarządu osiedla, a jedynie sprawdzenie prawidłowości korzystania z kontenera. Umowa z GSM zawarta jest na okres roku. Na ten moment nie mamy lokalu, który można podnająć na działalność statutową Zarządu Osiedla Pionierów - odpowiedziała prezydent miasta Anna Hetman.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiana warty na osiedlu Pionierów Zmiana warty na osiedlu Pionierów

"Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm "Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
jjjjjj30.05.2017 9:14

Jak mu sie nie podoba to niech sie zwolni !

beno29.05.2017 22:15

czego się czepiacie oszołomy np. ze Ślaskiej...zobaczcie jakie śmietnisko robicie na starym targu obok biura podrozy i naprzeciw motoryzacyjnego!!! brudasy wiejskie...smirdziele!!!

szyderczy widelec29.05.2017 18:13

Na złodzieju czapka gore. Można pomyśleć, że wpadli w paniczny lek, bo tam jakieś orgie organizowali.

Jastrun29.05.2017 17:23

To jest wystraszony gość który boi się idącego naprzeciw zwykłego obywatela. Zobaczcie w jego oczy, zauważcie jego zachowanie. Jeszcze się odgryza, jeszcze mataczy ale strach zaczyna dominować w jego zachowaniu. To co się zrobiło złego wobec innych zaczyna do nich wracać.

Gość29.05.2017 15:31

Pan radny sam sobie wystawia siwiadectwo swojej inteligencji, Brawo panie radny, ale to się panu naprawdę nie opłaca, a wręcz jest szkodliwe :)

Kazimierz Surata29.05.2017 15:28

Kto niszczy nasze miasto i czy można coś z tym zrobić?
Niszczy PiS z Matusiakiem na czele. Można go odwołać z Rady miejskiej oraz resztę Pisowiaków, zanim rozwalą nam miasto.
Wystarczy zebrać podpisy mieszkańców, którzy opowiedzą się za referendum w sprawie przyspieszonych wyborów do Rady Miejskiej. W tern sposób możemy odwołać szkodników i wszelkiego rodzaju radnych przedkładających dobro swojej partii nad dobrem miasta, czyli naszym.

Gość29.05.2017 15:02

to zaden zarzad tylko siedziba osiedlowa działaczy pis, szkoda kamer na nih

Pokaż wszystkie opinie (15)