Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 maja 2017

Spożywają alkohol na ulicy i nieprawidłowo parkują

Spożywają alkohol na ulicy i nieprawidłowo parkują
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W czasie ostatniego miesiąca Straż Miejska za pomocą monitoringu wykryła 47 wykroczeń, których dopuścili się mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Dla części z nich sytuacje te zakończyły się mandatami. 

Monitoring wizyjny, czyli kamery są bardzo pomocne w pracy Straży Miejskiej, która dzięki kamerom może podejmować interwencje w przypadku naruszeń prawa. W okresie ostatnich 30 dni wykryto 47 takich sytuacji.

- Najbardziej niebezpiecznym zdarzeniem była bójka, zdarzało się też niszczenie mienia. Jednak najwięcej wykroczeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym oraz nieprawidłowego parkowanie - mówi Andrzej Salamon, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej Zagrożenie wybuchem gazu w hali produkcyjnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
do goś z 30.05 11:2631.05.2017 6:07

Podaj jeszcze ne rej. - Debil

Mat30.05.2017 16:37

Macie blisko do Czech, jeździjcie tam na prawdziwe piwo, spędzicie miło czas wśród cywilizowanych ludzi i nikt nie będzie próbował Was okraść za to, że chce Wam się pić.

Mieszkaniec30.05.2017 14:07

Miejsca w których obowiązuje zakaz spożywania alkoholu określa konkretna ustawa i nie na każdej ławeczce będzie obowiązywać. Moim zdaniem sam zakaz jest debilny bo zakłada się że człowiek który spożywa alkohol na ulicy od razu coś zdemoluje albo komuś ubliży... równie dobrze mogę napić się w domu a później demolować choćby przystanki. Na zachodzie sprawa jest jasna, pijesz to pij ale z kulturą a jeśli nie to spotka Cię kara

Gość30.05.2017 11:26

Kiedy SM była ostatnio na Wielkopolskiej? Chcą zobaczyć samochody zaparkowane na zakazie, na trawnikach, na chodniku to zapraszamy przed blok 105, okolice Góralskiej Chaty, okolice wyjazdu spod bloków 106 i 108.

Do Gość30.05.2017 9:56

Tak, poza granicami miasta jest wielki, wspaniały świat. Żyją tam ludzie rozumni, mający szacunek do innych, skorzy do pomocy i jest pięknie.
Szkoda, że to tylko takie małomiasteczkowe marzenia o innym pięknym świecie. Każdy deklaruje , że w takim świecie chciałby żyć. Dlaczego, więc w naszym świecie jest chamski, lekceważy wszystkich i wszystko, śmieci, klnie, ryczy gdy wraca pijany do domu. Jest zwykłym, codziennym głupkiem. Dopiero kary wymuszają jako takie dobre zachowania.
Gdyby nie było chamstwa, nie było by zakazów i nakazów, bo codzienna własna kultura każdego nie pozwoliłaby na niestosowne zachowania.

Gość30.05.2017 8:47

We wrocławiu można pić nawet na pzystanku autobusowym pod warunkiem że jest aię kulturalnym.

Sztygar_MD230.05.2017 8:38

Przeicez to jest smiech na sali. Chce sie czlowiek napić kulutralnie w weekend dwóch piw w parku zdrojowym to się nie da bo kamera na każdym rogu i interwencja w 10 min.