Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
30 maja 2017

Złapali ją w nocy po pijaku za kółkiem

Złapali ją w nocy po pijaku za kółkiem
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci zatrzymali mieszkankę jastrzębia, która wtorkowej nocy, będąc pod wpływem alkoholu, poruszała się samochodem marki Opel. Kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdem. 

Do zatrzymania doszło wtorkowej w nocy, na ulicy Jana Pawła II. Policjanci z jastrzębskiej drogówki zauważyli niepewnie jadącą oplem.

- Po zatrzymaniu do kontroli drogowej i sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującej, okazało się, że 44-letnia jastrzębianka prowadziła samochód mając w organizmie blisko półtora promila. Jak się później okazało nietrzeźwa miała także cofnięte uprawnienia, nie posiadała przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz polisy ubezpieczeniowej. Amatorce jazdy na "podwójnym gazie" grozi kara nawet do 2 lat więzienia – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kierowców, którzy siadają za kółkiem po kieliszku cechuje skrajny brak wyobraźni, lekkomyślność oraz nieodpowiedzialność. Osoby takie stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg. Nie od dziś wiadomo, że alkohol spowalnia reakcje za kółkiem, powoduje rozkojarzenie i wpływa na brak skupienia.

Policja apeluje, kierowco pamiętaj! Piłeś – Nie jedź! W razie potrzeby skorzystaj z innego środka transportu – komunikacji miejskiej, taksówki, poproś kogoś znajomego lub bliskiego o transport, ale nie siadaj za kółkiem pod wpływem alkoholu. Oprócz konsekwencji prawnych, utraty prawa jazdy, poczucia winy możesz stracić coś najcenniejszego – własne życie. Od Ciebie zależy także bezpieczeństwo, życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwól, by przez swój nieodpowiedzialny krok komuś stała się krzywda. Bądź rozsądny. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat więzienia. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara nawet 4,5 roku więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Ona31.05.2017 19:57

Brawo dla Smakosza ;-)

Kazik31.05.2017 11:14

Zwykły babsztyl.

Daria30.05.2017 11:48

pijana, bez prawka i tylko 2 lata?

jjjjjj30.05.2017 11:08

Znowu dama co te kobiety maja w glowie !

smakosz30.05.2017 10:42

Piłeś nie jedż , nie piłeś wypij