Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
30 maja 2017

W JSW sypną kasą dla górników?

W JSW sypną kasą dla górników?
fot. wikipedia / Klaumich49

Dobre wyniki finansowe, które za pierwszy kwartał osiągnęła Jastrzębska Spółka Węglowa, powodują, że załoga oczekuje podzielenia się zyskiem. Nie jest wykluczone, że tak się właśnie stanie. 

Za pierwsze trzy miesiące tego roku JSW osiągnęła zysk 863 mln zł. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników odezwały się głosy, że górnicy nie chcą dalej ponosić wyrzeczeń, na jakie zgodzili się, kiedy spółka stała na skraju bankructwa w 2015 roku. Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa JSW, wypowiadał się w mediach, że jest skłonny wypłacić pracownikom, coś w rodzaju jednorazowej premii, jak to było w marcu.

- Ludzie żądają tego, aby firma podzielił się zyskiem. Górnicy uważają, że restrukturyzacja nie może odbywać jedynie ich kosztem. Wkrótce pomiędzy zarządem JSW, a organizacjami związkowymi mają zacząć się rozmowy na ten temat. Możliwa jest jednorazowa premia, ale to nie jest jeszcze przesądzone. Dobrym znakiem jest to, że inicjatywa tych rozmów wyszła od prezesa JSW - powiedział jeden z działaczy związkowych, pragnących zachować anonimowość.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
GRP-104.06.2017 6:44

Kto Wam puszcza takie newsy ??? Temat premii jednorazowej dla pracowników zakładów JSW był praktycznie ustalony w dniu 26.04.br, wolą zarządu jak i strony społecznej oczywiście z uwagami przedstawicieli ZZ"Jedność", którzy jak zawsze jak czegoś nie rozumieją, to wypowiedzi z ich strony jest dużo i bez sensu nie mówiąc że odchodzą od meritum tematu.

zagórekogórek01.06.2017 22:45

zgodzę się z jednym co pisali w Jastrzębskim Węglu, patologię trzeba wyleczyć, to co chcą nam dać,a to co nam zabrali od 2011 to patologia, której do dziś nie uleczono to nam fizolom pogorszyli byt, a nie tym na wyższych stanowiskach i biurowych

Minister 31.05.2017 22:20

Po co te całe hasła na + czy - o górnictwie, jak i tak nikt z was żadnego wpływu na to co jest i co będzie nie ma. Możecie se tylko w sieci popisać, nic nie macie do gadania haha. Pozdro

waldek31.05.2017 18:13

Związki zawodowe powinny działać nie na terenie zakładu pracy.

Prezes31.05.2017 11:24

Spokojnie z tymi żądaniami , ceny węgla spadają , akcje spadają a wy chcecie jakieś podwyżki za chwilę będziecie szukać pieniędzy na wypłaty.

domkaj31.05.2017 11:20

Ja na kopalnie nie pojde bo bym musial takimi oslami jak ty Wadim zarzadzac. Mam wasze akcje co mi pewnie sprzedales po 10 zyla. A chce jeszcze wiecej,wiec zapier....j na zysk by byly jeszcze wyzej.

do domkaj31.05.2017 10:10

domkaj, nie wiesz o co chodzi to zamknij pysk, nie jesteś w temacie, i g... wiesz jak reszta idiotów zmanipulowanych bzdurami na temat górnictwa, zarobków i sytuacji. Sam sie zwolnij ze swojej roboty i idź na kopalnie jak ci żal d... sciska. Ale na kopalni nie mozna miec dwoch lewych rąk, tak że raczej sie nie nadasz, zawzięty, zawistny tłuku.

Pokaż wszystkie opinie (37)