Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
31 maja 2017

SiG: "Proszę was, nie strajkujcie". Gorąco w kopalniach JSW

SiG:  "Proszę was, nie strajkujcie". Gorąco w kopalniach JSW
fot. Kompania Węglowa

W dniu 1 czerwca rozpocznie się proces przechodzenia pracowników firmy Szkolenie i Górnictwo do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na ten sam dzień akcję strajkową zaplanował Związek Zawodowy Jedność. Gabriel Cyrulik, prezes SIG, apeluje do swoich pracowników, aby nie strajkowali.

Na podstawie porozumienia z dnia 11 maja 2017 roku między Zarządem SiG, a Zarządem JSW SA wszyscy pracownicy SiG zostaną zatrudnieni na kopalniach JSW SA.

- Porozumienie gwarantuje Wam zatrudnienie na czas nieokreślony na warunkach pracy obowiązujących w kopalniach JSW wraz z obowiązującymi uprawnieniami pracowniczymi. Zgodnie z ustaloną procedurą to kopalnie JSW SA w uzgodnieniu z Zarządem SiG-u będą sukcesywnie przygotowywać listy osób do zatrudnienia zgodnie z bieżącymi potrzebami zakładów -  napisał w liście do pracowników SiG prezes Gabriel Cyrulik.

Prezes Cyrulik odniósł się także do akcji strajkowej planowej przez Związek Zawodowy „Jedność”

- Celem ZZ Jedność nie jest rozwiązanie sporu zbiorowego; lecz wywołanie zamieszania i podkreślenie swojego znaczenia w ramach grupy JSW SA w rywalizacji z innymi organizacjami związkowymi. Reprezentatywne związki zawodowe spokojnie i cierpliwie popierały planowany proces przejścia pracowników SIG do kopalń JSW SA, podpisując w tym zakresie stosowne porozumienie z Zarządem JSW SA. Planowany strajk nie dotyczy, więc obrony Waszych praw; lecz jest propagandową pokazówką ZZ Jedność. Dlatego proszę Was - nie dajcie się zwieść planom ZZ Jedność i nie przystępujcie do strajku. Wasze prawa i plan zatrudnienia w kopalniach JSW SA jest pewny i zagwarantowany porozumieniami. To udział w tym strajku może utrudnić decyzje o kolejnych przejściach ze strony dyrektorów kopalń i Zarządu JSW SA; zarówno w wypadku całego procesu zatrudnienia; jak i indywidualnych przypadkach każdego pracownika spółki SiG. Apeluję więc o rozwagę i zachowanie dyscypliny pracy w dniu 1 czerwca 2017 roku - czytamy m.in. w liście prezesa Cyrulika. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
do byku01.06.2017 14:41

Nie jestem za strajkiem jest to dla mnie głupota bo jest porozumienie i każdy przechodzi pod JSW. Lecz ciekawi mnie jedno jak ty strajkowałeś to myślisz że umowa na czas określony a nieokreślony ciebie przed czymś chroni? Oczywiście nie poczytaj kodeks pracy potem pisz o umowach itp.

byku01.06.2017 8:27

chcą strajkować to za brame z tego co mi wiadomo mają umowy na czas określony wiec cZas sie z nimi pożegnać.Nie bedzie nam szkoda strajkujących bo ich zatrudniał sig nie my.

mobi01.06.2017 2:17

do szczezuja : a TY patolu skąd jesteś?

bolo31.05.2017 22:37

nasi ludzie mieszkajacy w jastrzebiu sa przenoszone na inne kopalnie a nie ma jak dojechac ponad 30 km

Bunclok Jorg31.05.2017 21:18

Jo w 1999 roku wzialem odprawę teraz przeniosą mnie z SIGu do JSW i zas wezme odprawę .Zajefajnie

Szczeżuja31.05.2017 18:49

Patole z szerokiej łatwo poznać, bo drą mordy w sklepach i autobusach

Przyjezdny31.05.2017 18:08

Zzjg od ryby strajkuje niebywałe ten plankton jeszcze istnieje

Pokaż wszystkie opinie (16)