Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
1 czerwca 2017

Miasto dostało prawie 4 mln zł. Na co zostaną wydane?

Miasto dostało prawie 4 mln zł. Na co zostaną wydane?
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Budżet Miasta Jastrzębie-Zdrój powiększy się o prawie 4 mln zł. Pieniądze udało się pozyskać ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i będą wykorzystana na budowę mieszkań socjalnych. 

O kwotę prawie 4 mln zł wzbogaci się budżet naszego miasta. Śląski Urząd Wojewódzki postanowił przekazać te pieniądze z przeznaczeniem na budowę mieszkań socjalnych. Dzięki tym funduszom powstanie 19 takich lokali. Będą znajdować się przy ulicy Gagarina, tam gdzie już są bloki z tego typu mieszkaniami. Wyremontowany zostanie parter i pierwszy poziom. Powstanie nadbudowa dwóch kolejnych kondygnacji bloku. Oprócz tego powstanie tam plac zabaw dla dzieci.

W ten sposób rodziny potrzebujące uzyskają możliwość korzystania lokali socjalnych. Lista osób oczekujących na mieszkanie jest długa. Zdarza się, że trzeba czekać kilka lat na upragniony własny kąt.

- Fundusze, które otrzymamy, to realizacja kolejnego etapu miejskiej polityki mieszkaniowej. Wniosek Miejskiego Zarządu Nieruchomości, który ubiegał się o te środki został bardzo wysoko oceniony przez Śląski Urząd Wojewódzki, co świadczy o tym, że był bardzo dobrze przygotowany pod względem merytorycznym. Nasze miasto otrzyma 100 procent kwoty, o którą się zwróciło - mówi prezydent Anna Hetman.

Na ulicy Gagarina zostanie zlokalizowane także Centrum Usług Społecznych. Jest to miejsce, w którym rodziny, a szczególnie dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym, znajdą fachową pomoc pracowników OPS.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie strefa relaksu przy ul. Gagarina? Powstanie strefa relaksu przy ul. Gagarina?

"Pomocy! Sąsiad chciał mnie zgwałcić" "Pomocy! Sąsiad chciał mnie zgwałcić"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość02.06.2017 14:24

Bo co należą im się za darmo bo są patologią. Jeszcze jest problem że muszą czekać.

Gość02.06.2017 8:07

Tradycyjnie zostaną zmarnowane.

Czerstwy lulok01.06.2017 19:04

Majum miljuny jaaaa

do dorian01.06.2017 15:49

Brawo dorian. 100% racji ! Jesteśmy dojną krową dla całego regionu i nic z tego nie mamy.

do dziwne01.06.2017 14:03

Akurat z cenami mieszkań, to nie masz zielonego pojęcia ani wiedzy i walisz informacje z tyłka. W Wodziu czy w Żorach są tańsze mieszkania. W Rybniku też za niedługo będą bardzo tanie mieszkania że względu na najbardziej zanieczyszczone powietrze w kraju.

dziwne01.06.2017 12:35

Miasto się wyludnia, na co drugim bloku banner, że sprzedam, a miasto będzie nadbudówki robić? W mieście, w którym mieszkania są najtańszymi chyba w rejonie? Może by skupić te rynkowe, będzie taniej i sensowniej. Jak się ludzi będzie rejonizowało jak w slamsach, to nigdy nie wócą do normalnego życia.

seboc01.06.2017 12:22

210 tys. na jedno mieszkanie.
Chyba taniej byloby na wolnym rynku kupic.

Pokaż wszystkie opinie (14)