Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-4°
1 czerwca 2017

Miasto dostało prawie 4 mln zł. Na co zostaną wydane?

Miasto dostało prawie 4 mln zł. Na co zostaną wydane?
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Budżet Miasta Jastrzębie-Zdrój powiększy się o prawie 4 mln zł. Pieniądze udało się pozyskać ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i będą wykorzystana na budowę mieszkań socjalnych. 

O kwotę prawie 4 mln zł wzbogaci się budżet naszego miasta. Śląski Urząd Wojewódzki postanowił przekazać te pieniądze z przeznaczeniem na budowę mieszkań socjalnych. Dzięki tym funduszom powstanie 19 takich lokali. Będą znajdować się przy ulicy Gagarina, tam gdzie już są bloki z tego typu mieszkaniami. Wyremontowany zostanie parter i pierwszy poziom. Powstanie nadbudowa dwóch kolejnych kondygnacji bloku. Oprócz tego powstanie tam plac zabaw dla dzieci.

W ten sposób rodziny potrzebujące uzyskają możliwość korzystania lokali socjalnych. Lista osób oczekujących na mieszkanie jest długa. Zdarza się, że trzeba czekać kilka lat na upragniony własny kąt.

- Fundusze, które otrzymamy, to realizacja kolejnego etapu miejskiej polityki mieszkaniowej. Wniosek Miejskiego Zarządu Nieruchomości, który ubiegał się o te środki został bardzo wysoko oceniony przez Śląski Urząd Wojewódzki, co świadczy o tym, że był bardzo dobrze przygotowany pod względem merytorycznym. Nasze miasto otrzyma 100 procent kwoty, o którą się zwróciło - mówi prezydent Anna Hetman.

Na ulicy Gagarina zostanie zlokalizowane także Centrum Usług Społecznych. Jest to miejsce, w którym rodziny, a szczególnie dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym, znajdą fachową pomoc pracowników OPS.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta pocięła się nożem Kobieta pocięła się nożem

Nocny pożar w bloku przy ul. Gagarina Nocny pożar w bloku przy ul. Gagarina

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość02.06.2017 14:24

Bo co należą im się za darmo bo są patologią. Jeszcze jest problem że muszą czekać.

Gość02.06.2017 8:07

Tradycyjnie zostaną zmarnowane.

Czerstwy lulok01.06.2017 19:04

Majum miljuny jaaaa

do dorian01.06.2017 15:49

Brawo dorian. 100% racji ! Jesteśmy dojną krową dla całego regionu i nic z tego nie mamy.

do dziwne01.06.2017 14:03

Akurat z cenami mieszkań, to nie masz zielonego pojęcia ani wiedzy i walisz informacje z tyłka. W Wodziu czy w Żorach są tańsze mieszkania. W Rybniku też za niedługo będą bardzo tanie mieszkania że względu na najbardziej zanieczyszczone powietrze w kraju.

dziwne01.06.2017 12:35

Miasto się wyludnia, na co drugim bloku banner, że sprzedam, a miasto będzie nadbudówki robić? W mieście, w którym mieszkania są najtańszymi chyba w rejonie? Może by skupić te rynkowe, będzie taniej i sensowniej. Jak się ludzi będzie rejonizowało jak w slamsach, to nigdy nie wócą do normalnego życia.

seboc01.06.2017 12:22

210 tys. na jedno mieszkanie.
Chyba taniej byloby na wolnym rynku kupic.

Pokaż wszystkie opinie (14)