Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
1 czerwca 2017

Czy pracownicy w kopalniach są szantażowani?

Czy pracownicy w kopalniach są szantażowani?
fot. JastrzebieOnline.pl

Zaplanowana na dzisiaj akcja strajkowa w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej - a dokładnie w firmie Szkolenie i Górnictwo została przesunięta. Związek Zawodowy Jedność zamierza jednak podjąć działania w związku z „łamaniem praw pracowników SiG”. 

Związkowcy z „Jedności” domagali się, aby pracowników firmy Szkolenie i Górnictwo przenieść do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Prezes SiG Gabriel Cyrulik zapewnił pracowników w specjalnym liście, że tak właśnie się dzieje i ten postulat jest w trakcie realizacji. Jednak działacze „Jedności” mają zastrzeżenia, co do sposobu przenoszenia górników pod JSW.

- Owszem proces przenoszenia pod JSW się zaczął. Nikt tylko nie mówi, że na listach tych, którzy przechodzą pod spółkę, w pierwszej kolejności znajdują się osoby, które wstąpiły do związków zawodowych. Oczywiście są to organizacje współdziałające z JSW. Uważamy, że praktyki wymuszania na pracownikach decyzji do wstąpienia do określonych związków zawodowych, a nawet ich szantażowanie są niedopuszczalne. Sprawę zgłosimy do prokuratury - mówił Wiesław Wójtowicz, prezes Federacji Związku Zawodowego „Jedność” JSW oraz Związku Zawodowego „Jedność” działającego w firmie Szkolenie i Górnictwo. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Krogut07.06.2017 12:48

wolf zluzuj majty

GRP-105.06.2017 19:14

Gdybym miał na myśli "Jedność Górniczą" to tak bym napisał. Pozdrawiam wszystkich i proponuję , wracajcie do świata ludzi normalnie myślących, a nie tkwić w kręgu nawiedzonych.

SRK04.06.2017 9:11

O ktorej jednosci piszesz bo sa dwie z grobym nierobem i wysokim nierobem na zofiowce

GRP-104.06.2017 6:38

Macie wątpliwości co do czystości intencji względem przechodzących z SiG pod JSW ??? Gdyby "Jedność" mogła wpłynąć na decyzję w tym temacie , to wszyscy musieliby zapisać się do Was, ale pokłady nawiedzonych już się szczerpały, jeszcze tylko ci bezskładkowi co chcą się od was wypisać kombinują jak to zrobić. Sami wiecie że bezskładkowi potrzebni są wam do oddelegowań, oddelegowań które powodują że górnicy na kopalniach muszą tyrać na kolejną grupę nierobów, tym razem dodatkowe "twarze przy korycie obfitości" z "Jedności".

SRK03.06.2017 18:43

Dzis sobota jutro niedziela WOŁK pracuje co dziś skontroluje będziecie zapierdzielac po rejonie hehe ja na urlopie i na rybkach siedzę powodzenia

SJZ03.06.2017 12:15

TYLKO CWKS (L)

Siala03.06.2017 1:07

Krg przygotowek Zofiówka dla władzy pozjdal rozumy.... nikogo nie szanuje i z belelem mógłby podać sobie rękę. . oboje stosują mobbing taka władza powoduje że ludzie zamiast hcciec pracować to unikają pracy

Pokaż wszystkie opinie (35)