Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
2 czerwca 2017

Drogówka ukarała mandatami. Policjanci egzekwują prawo na drodze

Drogówka ukarała mandatami. Policjanci egzekwują prawo na drodze
fot. KMP Jastrzębie

W środę policjanci kilkadziesiąt razy sięgali po bloczek z mandatami, aby ukarać kierowców, pieszych, motorowerzystów i rowerzystów, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. 

Policjanci podsumowali środowe działania "NURD". Podczas akcji stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowników dróg.  Okazuje się, że nie tylko piesi łamią obowiązujące przepisy.

- Działania rozpoczęły się o godzinie 6.00, a zakończyły o 22.00. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez uświadamianie, pouczanie, a także represję wobec tych, którzy nie stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym. W Jastrzębiu-Zdroju w akcję zaangażowanych było 11 mundurowych, którzy odnotowali 12 wykroczeń popełnionych przez pieszych, 19 przez kierujących oraz 15, których dopuścili się rowerzyści. Mandatami ukarano łącznie 32 osoby oraz skierowano jeden wniosek o ukaranie do sądu - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci, przypominają, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto zrywał i zaklejał plakaty? Kto zrywał i zaklejał plakaty?

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
weteran 16.11.2017 5:03

Tylko represja i albo pejcz brawo redaktorze tak się dochodzi do zniewolenia narodu mi Polacy to znamy 1wojna ,2 wojna, stan wojenny itd.

Anka03.06.2017 15:35

Mieszkańcy bloków, którzy wyrzucają resztki jedzenia, co wabi szczury, powinni być wyeksmitowani z bloków.
Sama widziałam dwa szczury chodzące pod moim balkonem. Mało nie obudziłam całego bloku. Pozamykałam wszystkie okna, ale i tak nie mogłam w nocy spać.

Alarm03.06.2017 9:28

Pojawiają się szczury koło bloków, które wabi wyrzucany chleb. Można je zobaczyć jak już jest ciemno. Niektóre próbują się wspinać w poszukiwaniu łatwego jedzenia.
Tak jak szczury, trzeba tępić wyrzucających jedzenie przez balkony.

seboc03.06.2017 4:34

Jak dla mnie wracając w sobotę z rana po ciężkim wieczorku niezbyt mi zależy na pustym chodniku ze względu, że mam zazwyczaj wracać środkiem drogi, auta stojące na chodniku ciężko ominąć, a na drodze nie mam z tym problemu, auta mnie same omijają, a ja idę przed siebie nie przejmując się niczym.

Prawdomowny02.06.2017 14:26

Policjanci egzekwują prawo na drodze - niech jeszcze sami zaczną je przestrzegać i będzie git :)

Gość02.06.2017 14:11

co z ciebie za człowiek?? - czemu kłamiesz?? z 12:26, chcesz zobaczyć zdjęcia? Przechodziłeś tam w sobotę lub niedziele ? No chyba, że jesteś właścicielem tego czegoś?

parkingowy02.06.2017 13:16

seboc , a jak myślisz

Pokaż wszystkie opinie (15)