Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
2 czerwca 2017

Drogówka ukarała mandatami. Policjanci egzekwują prawo na drodze

Drogówka ukarała mandatami. Policjanci egzekwują prawo na drodze
fot. KMP Jastrzębie

W środę policjanci kilkadziesiąt razy sięgali po bloczek z mandatami, aby ukarać kierowców, pieszych, motorowerzystów i rowerzystów, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. 

Policjanci podsumowali środowe działania "NURD". Podczas akcji stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowników dróg.  Okazuje się, że nie tylko piesi łamią obowiązujące przepisy.

- Działania rozpoczęły się o godzinie 6.00, a zakończyły o 22.00. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez uświadamianie, pouczanie, a także represję wobec tych, którzy nie stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym. W Jastrzębiu-Zdroju w akcję zaangażowanych było 11 mundurowych, którzy odnotowali 12 wykroczeń popełnionych przez pieszych, 19 przez kierujących oraz 15, których dopuścili się rowerzyści. Mandatami ukarano łącznie 32 osoby oraz skierowano jeden wniosek o ukaranie do sądu - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci, przypominają, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
weteran 16.11.2017 5:03

Tylko represja i albo pejcz brawo redaktorze tak się dochodzi do zniewolenia narodu mi Polacy to znamy 1wojna ,2 wojna, stan wojenny itd.

Anka03.06.2017 15:35

Mieszkańcy bloków, którzy wyrzucają resztki jedzenia, co wabi szczury, powinni być wyeksmitowani z bloków.
Sama widziałam dwa szczury chodzące pod moim balkonem. Mało nie obudziłam całego bloku. Pozamykałam wszystkie okna, ale i tak nie mogłam w nocy spać.

Alarm03.06.2017 9:28

Pojawiają się szczury koło bloków, które wabi wyrzucany chleb. Można je zobaczyć jak już jest ciemno. Niektóre próbują się wspinać w poszukiwaniu łatwego jedzenia.
Tak jak szczury, trzeba tępić wyrzucających jedzenie przez balkony.

seboc03.06.2017 4:34

Jak dla mnie wracając w sobotę z rana po ciężkim wieczorku niezbyt mi zależy na pustym chodniku ze względu, że mam zazwyczaj wracać środkiem drogi, auta stojące na chodniku ciężko ominąć, a na drodze nie mam z tym problemu, auta mnie same omijają, a ja idę przed siebie nie przejmując się niczym.

Prawdomowny02.06.2017 14:26

Policjanci egzekwują prawo na drodze - niech jeszcze sami zaczną je przestrzegać i będzie git :)

Gość02.06.2017 14:11

co z ciebie za człowiek?? - czemu kłamiesz?? z 12:26, chcesz zobaczyć zdjęcia? Przechodziłeś tam w sobotę lub niedziele ? No chyba, że jesteś właścicielem tego czegoś?

parkingowy02.06.2017 13:16

seboc , a jak myślisz

Pokaż wszystkie opinie (15)