Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
2 czerwca 2017

Co dalej ze światłami na alei Jana Pawła II?

Co dalej ze światłami na alei Jana Pawła II?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Mieszkańcy coraz częściej pytają, co z obiecaną sygnalizacją świetlną na alei Jana Pawła II? Pojawił się też pomysł reaktywacji nieczynnego przejścia podziemnego, które znajduje się pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 2. 

Urząd Miasta zapewnia, że trwają prace przy budowie sygnalizacji świetlnej i będą wykonane do dnia 30 czerwca br.

Co do uruchomienia nieczynnego przejścia podziemnego to na przeszkodzie stoi uzyskanie niezbędnych parametrów technicznych W kwestiach budowlanych należałoby zlikwidować wszelkie załomy, zakamarki występujące przy klatkach schodowych oraz zapewnić widoczność na drugi koniec tunelu i przystosować go dla osób niepełnosprawnych. Ponadto tunel nie posiada wymaganej prawem instalacji elektrycznej. W tej sytuacji urzędnicy uznali, że montaż sygnalizacji świetlnej na alei Jana Pawła II  będzie optymalny rozwiązaniem. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie dwóch samochodów Zderzenie dwóch samochodów

Dachowanie samochodu na Pszczyńskiej Dachowanie samochodu na Pszczyńskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
do kraplak04.06.2017 11:58

widze ze ktos tu na sile probuje bys smieszny ale nie wychodzi...

Obiektyw04.06.2017 8:37

Proponuje rozkopac droge w poprzek i zostawic na rok.

Gość03.06.2017 23:04

nowe przejście mozna w pół roku zbudowac.

Kraplak Bucholtz03.06.2017 20:01

Chopy, jo mom taki zwyrtlik, na kiery godojom finger spinner. Łonaczył żech tym bez cała szychta i ni umia tygo załonaczyć. Chopy jak to załonaczyć ?

do seboc 03.06.2017 8:50

Nie mówi się po ile , tylko po czemu

do seboc03.06.2017 0:51

Po ile dziś są truskawki na mieście?

do prawdomównego02.06.2017 22:41

Rondo turbinowe odpada bo ludzie nie potrafią po nim jeździć a tu dodatkowo dojdą rejestracje SWD i SCI i kłopot murowany.

W Strumieniu mają "normalne" rondo bez znaku ustąp pierwszeństwa. Policja Strumieńska się juz smieje z tego że każdy mieszkaniec SWD jak wjedzie to coś musi porysować. Mają konkretne statystyki wjazdu tych mieszkańców do centrum Strumienia.

Pokaż wszystkie opinie (18)