Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
2 czerwca 2017

Co dalej ze światłami na alei Jana Pawła II?

Co dalej ze światłami na alei Jana Pawła II?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Mieszkańcy coraz częściej pytają, co z obiecaną sygnalizacją świetlną na alei Jana Pawła II? Pojawił się też pomysł reaktywacji nieczynnego przejścia podziemnego, które znajduje się pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową a Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 2. 

Urząd Miasta zapewnia, że trwają prace przy budowie sygnalizacji świetlnej i będą wykonane do dnia 30 czerwca br.

Co do uruchomienia nieczynnego przejścia podziemnego to na przeszkodzie stoi uzyskanie niezbędnych parametrów technicznych W kwestiach budowlanych należałoby zlikwidować wszelkie załomy, zakamarki występujące przy klatkach schodowych oraz zapewnić widoczność na drugi koniec tunelu i przystosować go dla osób niepełnosprawnych. Ponadto tunel nie posiada wymaganej prawem instalacji elektrycznej. W tej sytuacji urzędnicy uznali, że montaż sygnalizacji świetlnej na alei Jana Pawła II  będzie optymalny rozwiązaniem. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Samochód wjechał  pod nadjeżdżającą ciężarówkę Samochód wjechał pod nadjeżdżającą ciężarówkę

Zderzenia auta z motocyklem Zderzenia auta z motocyklem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
do kraplak04.06.2017 11:58

widze ze ktos tu na sile probuje bys smieszny ale nie wychodzi...

Obiektyw04.06.2017 8:37

Proponuje rozkopac droge w poprzek i zostawic na rok.

Gość03.06.2017 23:04

nowe przejście mozna w pół roku zbudowac.

Kraplak Bucholtz03.06.2017 20:01

Chopy, jo mom taki zwyrtlik, na kiery godojom finger spinner. Łonaczył żech tym bez cała szychta i ni umia tygo załonaczyć. Chopy jak to załonaczyć ?

do seboc 03.06.2017 8:50

Nie mówi się po ile , tylko po czemu

do seboc03.06.2017 0:51

Po ile dziś są truskawki na mieście?

do prawdomównego02.06.2017 22:41

Rondo turbinowe odpada bo ludzie nie potrafią po nim jeździć a tu dodatkowo dojdą rejestracje SWD i SCI i kłopot murowany.

W Strumieniu mają "normalne" rondo bez znaku ustąp pierwszeństwa. Policja Strumieńska się juz smieje z tego że każdy mieszkaniec SWD jak wjedzie to coś musi porysować. Mają konkretne statystyki wjazdu tych mieszkańców do centrum Strumienia.

Pokaż wszystkie opinie (18)