Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
5 czerwca 2017

Budują sygnalizację świetlną na alei Jana Pawła II

Budują sygnalizację świetlną na alei Jana Pawła II
fot. facebook.com / Prezydent Anna Hetman

Powstaje długo oczekiwana sygnalizacja świetlna na alei Jana Pawła II. W miejscu, gdzie często dochodziło do wypadków. Wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać ze świateł. 

Budowę świateł w miejscu, gdzie ofiarami piratów drogowych padają piesi zapowiadała w grudniu ubiegłego roku prezydent Anna Hetman. Właśnie wtedy doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku na alei Jana Pawła II. Zginęła wówczas idąca do pracy pielęgniarka.

Pojawił się tez pomysł, aby reaktywować nieczynne przejście podziemne. Na przeszkodzie temu stoi uzyskanie niezbędnych parametrów technicznych. W kwestiach budowlanych należałoby zlikwidować wszelkie załomy, zakamarki występujące przy klatkach schodowych oraz zapewnić widoczność na drugi koniec tunelu i przystosować go dla osób niepełnosprawnych. Ponadto tunel nie posiada wymaganej prawem instalacji elektrycznej. W tej sytuacji urzędnicy uznali, że montaż sygnalizacji świetlnej na alei Jana Pawła II  będzie optymalny rozwiązaniem. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

"Bezpieczne przejście" - Uważajcie na przejściach dla pieszych! "Bezpieczne przejście" - Uważajcie na przejściach dla pieszych!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Ja06.06.2017 22:52

Popatrzcie na tego typu przejścia w innych miastach np. Żory przejście pod dwupasmówką do auchana. Zaszczane, zas... i zagraficone i jeszcze w... można dostać. Dajcie spokój z tym przejściem i zasypcie to.

Do Dramat06.06.2017 19:56

Faktycznie jesteś dramatem. A może zwyczajnie jesteś zazdrosny, chory z zazdrości, że za poprzedniego prezydenta aż tyle się nie działo. Idź gdzieś do lasu lub w pola i wyspowiadaj się przed sobą.
Nie daj się zazdrości !

Kierowca A06.06.2017 19:52

Młodzi piesi chodzą jakby nie byli rozumem na tym świecie. Nie popatrzą na boki. Często wpatrują się w swój telefon. Tylko dlatego, że głupi mają szczęście i kierowcy jednak uważają, nie dochodzi tak często do wypadków. Tylko wtedy, gdy kierowca się zagapi.

Do abc06.06.2017 14:58

Piesi też nie są wcale lepsi.
Niestety obie strony przeginają

Do Turystyczna06.06.2017 8:39

Nie tylko w naszym mieście tak jest bo tak jest wszędzie. To jest Polska właśnie ...

Dramat06.06.2017 2:26

Miasto się rozwija. Nikt ci tyle nie da, co obieca ci Caryca z PO

afb05.06.2017 22:05

Nie będzie marnotrawstwa istniejącego przejścia aktywnego, bo zostanie przełożone w inne miejsce.

Pokaż wszystkie opinie (20)