Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
7 czerwca 2017

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
fot. KMP Jastrzębie

Policjant z jastrzębskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie mężczyzny kierującego hondą accord wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Jastrzębianin w wieku 42 lat  poza utratą prawa jazdy, musi liczyć się z wysoką grzywną oraz z 2-letnim pobytem w więzieniu.

- Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Al. Piłsudskiego, Mazowiecką i Warszawską w Jastrzębiu-Zdroju. Policjant jadący swoim samochodem w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę hondy accord, który odbijał się od krawężników wzdłuż Alei Piłsudskiego. Ponadto kierowca hondy miał uszkodzony cały lewy bok pojazdu i przebitą tylną oponę. Kiedy mężczyzna zatrzymał się na czerwonym świetle, policjant wykorzystał to i po zatrzymaniu podbiegł do tego pojazdu. Otwierając drzwi, poczuł od kierującego silną woń alkoholu. Aby uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy, wyjął on kluczyk ze stacyjki auta i powiadomił dyżurnego naszej komendy - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna został zatrzymany. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 42-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Na miejsce został wezwany patrol ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz grożą mu 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Sierżant Bartosz Frątczak pełni służbę w Referacie ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji jastrzębskiej komendy. Wcześniej przez 2 lata patrolował ulice naszego miasta. Jego zdecydowana reakcja zapobiegła najprawdopodobniej tragicznym skutkom, jakie mogły spotkać samego kierującego lub innych użytkowników ruchu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

Zobaczył policjantów i sypnął marihuaną Zobaczył policjantów i sypnął marihuaną

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Paul07.06.2017 16:04

Ciekawe czy go nie zabiją na komedzie?pijany tak jak policjant to potecjalny bandyta.

b do "Do b" z 13:4507.06.2017 15:14

Mentalność.

Do b07.06.2017 13:45

A co wspólnego ma komuna z jazdą na podwójnym gazie mi bardzo rozumiem

Ania 07.06.2017 13:15

Będzie i tak awansował , bo jest porządnym, dobrym, polcijantem. Tak trzymać!

196207.06.2017 12:52

Jak się napije z bliźniakami będzie awans na 100%

Monika07.06.2017 9:34

Ale Wyczyn.... ????????????

smolka07.06.2017 9:30

Bedzie premia

Pokaż wszystkie opinie (14)