Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
7 czerwca 2017

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
fot. KMP Jastrzębie

Policjant z jastrzębskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie mężczyzny kierującego hondą accord wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Jastrzębianin w wieku 42 lat  poza utratą prawa jazdy, musi liczyć się z wysoką grzywną oraz z 2-letnim pobytem w więzieniu.

- Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Al. Piłsudskiego, Mazowiecką i Warszawską w Jastrzębiu-Zdroju. Policjant jadący swoim samochodem w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę hondy accord, który odbijał się od krawężników wzdłuż Alei Piłsudskiego. Ponadto kierowca hondy miał uszkodzony cały lewy bok pojazdu i przebitą tylną oponę. Kiedy mężczyzna zatrzymał się na czerwonym świetle, policjant wykorzystał to i po zatrzymaniu podbiegł do tego pojazdu. Otwierając drzwi, poczuł od kierującego silną woń alkoholu. Aby uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy, wyjął on kluczyk ze stacyjki auta i powiadomił dyżurnego naszej komendy - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mężczyzna został zatrzymany. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 42-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Na miejsce został wezwany patrol ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz grożą mu 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Sierżant Bartosz Frątczak pełni służbę w Referacie ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji jastrzębskiej komendy. Wcześniej przez 2 lata patrolował ulice naszego miasta. Jego zdecydowana reakcja zapobiegła najprawdopodobniej tragicznym skutkom, jakie mogły spotkać samego kierującego lub innych użytkowników ruchu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Paul07.06.2017 16:04

Ciekawe czy go nie zabiją na komedzie?pijany tak jak policjant to potecjalny bandyta.

b do "Do b" z 13:4507.06.2017 15:14

Mentalność.

Do b07.06.2017 13:45

A co wspólnego ma komuna z jazdą na podwójnym gazie mi bardzo rozumiem

Ania 07.06.2017 13:15

Będzie i tak awansował , bo jest porządnym, dobrym, polcijantem. Tak trzymać!

196207.06.2017 12:52

Jak się napije z bliźniakami będzie awans na 100%

Monika07.06.2017 9:34

Ale Wyczyn.... ????????????

smolka07.06.2017 9:30

Bedzie premia

Pokaż wszystkie opinie (14)