Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
8 czerwca 2017

Powstała nowa spółka-córka JSW. Ma zająć się innowacjami

Powstała nowa spółka-córka JSW. Ma zająć się innowacjami
fot. JSW

We wtorek,  oficjalnie zainaugurowała działalność spółka JSW Innowacje wchodząca w skład grupy kapitałowej JSW. Nowo powstały podmiot stanie się kompleksowym zapleczem badawczo-rozwojowym całej grupy kapitałowej. JSW Innowacje będzie wspierała podstawową działalność Grupy JSW, czyli produkcję i przeróbkę węgla oraz produkcję koksu. Uroczyste otwarcie spółki uświetniło posiedzenie Rady Programowej International Mining Forum 2017, którego tegorocznym gospodarzem jest JSW.

W katowickiej siedzibie JSW Innowacje oficjalnie zaprezentowano misję i cele nowo powstałej spółki oraz ramowy program kongresu IMF. Obrady rozpoczął Tadeusz Wenecki, prezes JSW Innowacje, która jest partnerem strategicznym międzynarodowego kongresu. W  spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Rady Programowej oraz Komitetu Naukowego IMF m.in. Daniel Ozon, p. o. prezesa JSW sprawujący funkcję przewodniczący Rady Programowej IMF oraz Artur Dyczko, pełnomocnik zarządu JSW ds. technicznych i  wiceprzewodniczący Rady Programowej.

JSW Innowacje będzie rozwijać technologie i systemy zwiększające potencjał i możliwości całej grupy kapitałowej JSW.  Jednym z głównych zadań nowej spółki będzie przygotowanie, zarządzanie i realizacja strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych, które będą bezpośrednio przekładać się na rozwój  Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Nowoczesne technologie, innowacje oraz właściwie prowadzone inwestycje umocnią pozycję Spółki jako wiodącego producenta węgla koksowego i czołowego producenta koksu na rynku europejskim - Wykorzystanie nowoczesnych technologii to właściwy trend,  który nie tylko zapewni JSW optymalny rozwój,  ale również wyznaczy kierunki dla całego górnictwa. Tegoroczny, czerwcowy kongres IMF, którego jesteśmy gospodarzem, poświęci  również wiele miejsca tej tematyce. Mamy nadzieję, że stanie się miejscem owocnego dialogu technologicznego Polska - Świat,  które otworzy nowe możliwości dla innowacyjnych rozwiązań w górnictwie. – powiedział Daniel Ozon, p. o. prezesa JSW.

JSW Innowacje poza zwiększeniem efektywności w obszarach wydobycia węgla i produkcji koksu pracować będzie nad nowoczesnymi rozwiązaniami dotyczącymi zagospodarowania zasobów i odpadów oraz innowacyjnych rozwiązań w rewitalizacji terenów poprzemysłowych w obrębie Grupy JSW.

Najważniejsza działalność nowej spółki to:  Inicjowanie, przygotowanie i prowadzenie projektów badawczo - rozwojowych dla Grupy JSW; Współpraca z kopalniami, zakładami przeróbczymi, koksowniami w celu poprawy efektywności produkcji w Grupie JSW; Pozyskiwanie finansowania projektów z funduszy unijnych; Monitorowanie osiągnięć dorobku naukowego w obszarze górnictwa oraz dyscyplin mających wpływ na rozwój nowych technologii;

Tworzenie bazy wiedzy o prowadzonych badaniach i projektach, powstających rozwiązaniach i innych rozwojowych przedsięwzięciach realizowanych w polskim oraz zagranicznym górnictwie; Uruchomienie wspólnych przedsięwzięć badawczych z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
GÓRNK p/z JSW12.06.2017 7:59

kiedy ODDACIE NASZE PIENIĄDZE ja się pytam ?!?!?! - nas nie stać na sponsorowanie Waszych roszad i manipulacji w strukturach spółki naszym kosztem . To my wypruwamy z siebie flaki żeby wypracować zysk i wyciągnąć firme z zapaści do której Wy doprowadziliście wyprowadzając w taki właśnie sposób pieniądze z JSW !!!

Żabi Ogier10.06.2017 16:42

Posel milczek z PiS zalatwil związkowca urlopy górnicze i w nagrodę JSW zatrudnia kolesiowstwo z jedynej słusznej partii tworząc dla nich spolki corki gdzie godziwe zarobki już na nich czekają.To jest wlasnie DODRA ZMIANA!!!!!

rekin z pniowka10.06.2017 11:50

Sa zyski trzeba gdzies uplynnic pieniadze a zwykly gornik nie dostanie nic gdzie sa zwiazki (zwachole)

Jo10.06.2017 8:50

Czyli dalej wyprowadzić kasę narobić nowych prezesów dyrektorów zastępców sekretarek kordynatorów doradców prawników i.t.d .a Górnicy niech zapiepszają i nic się nie należy zarabiamy jak w sklepach Biedronce z wypłaty nie ma już zabardzo z czego zakosić nic ryle się wam nie należy oszczędności oszczędności oszczędności a wy chulacie za naszą kasę jak nieudolnie trole ale to nic zadługo tak barany nie porządzicie

Do cesaroka09.06.2017 18:12

Wspomnij jeszcze szlęzaka który ma tabliczkę i nie robi nic bo całą robotę robi Stencel. Co się tyczy tych dwóch panów to patrz na zespoloną - już bez nich zdycha

seboc08.06.2017 15:36

NIC NOWEGO NIE POWSTALO
https://www.polskikoks.pl/wydarzenia/wydarzenie/id/informacja/ 

Informacja
19-05-2017

Zmiana nazwy spółki

Informujemy, że z dniem 18.05.2017 roku uległa zmianie nazwa Spółki - z: Polski Koks S.A. na: JSW Innowacje S.A. (www.jswinnowacje.pl).

Wszystkie pozostałe dane, w tym również NIP, KRS, numery kont bankowych, numery telefonów i adres siedziby nie ulegają zmianie.

Jednocześnie zawiadamiamy, że zmiana dotyczy tylko nazwy Spółki.

Heniek08.06.2017 14:28

Najlepiej wejść na stronę JSW i dalej na grupa JSW. Macie wgląd do zarządów i rad nadzorczych. Górnicy, widzicie na kogo ciężko pracujecie !!!!!!!!!!!! Bez komentarza.

Pokaż wszystkie opinie (27)