Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
8 czerwca 2017

Uczeń chciał popełnić samobójstwo. Wezwano policję

Uczeń chciał popełnić samobójstwo. Wezwano policję
fot. pixabay

W jednej ze szkół ponadgimnazjalnych uczeń zamierzał popełnić samobójstwo. Zgłoszenie o takiej treści odebrał w środę około godziny 13:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Do szkoły natychmiast wysłano patrol mundurowych. Jak się okazało, uczeń przebywał u pedagoga. W związku z tym, że miał on myśli samobójcze, które spowodowane były jego poważnymi problemami osobistymi wezwano zespół ratownictwa medycznego.

- Uczeń, jako osoba, która ukończyła 18 rok życia został przewieziony przez karetkę do szpitala psychiatrycznego w Rybniku, gdzie została udzielona mu pomoc - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość10.06.2017 11:31

Może wysłuchał piosenek na festynie szkolnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową 9? Gratuluję dyrekcji doboru repertuaru, szczególnie piosenek o seksi bombie i o winie, kobietach i śpiewie.

Ciekawe08.06.2017 21:24

@hejo To i tak nie jest to wsparcie o którym mówię, bo jest jednostronne. Psychologowie i psychiatrzy sobą się na ogół nie dzielą. Chodziło mi o normalną ludzką bliskość, życzliwość.

gość08.06.2017 12:37

Z reguły każdy ko trafia do Rybnika do psychiatryka jest faszerowany psychotropami. A jak ten uczeń miał myśli samobójcze to coś w jego życiu było nie tak. Niby na kilka dni na tzw obserwacje a tak naprawdę potrzymają go ok 3 tygodnie. Niestety wiem coś na ten temat.

hejo08.06.2017 8:29

Ale kto powiedział że od razu mu leki dali? Przecież tam mają psychologów i psychiatrów i nie wykluczone ze dostał wsparcie o jakim mówisz. Szpital psychiatryczny to nie tylko zamknięte sale dla obłąkanych i faszerowanie lekami.

Ciekawe08.06.2017 8:18

Nie rozumiem, czemu został przewieziony do szpitala; przecież problemy ma poza szpitalem. I trzeba z nim porozmawiać - najpierw wesprzeć go emocjonalnie, potem omówić sytuacje i nakreślić wstępne rozwiązania i zacząć działać. A nie faszerować go lekami. Szkoda chłopaka, że tam trafił; mam nadzieję, że nie będzie to dla niego traumatycznego wydarzenie... Dla mnie wysyłanie ludzi do szpitala psychiatrycznego pod wpływem myśli samobójczych normalne nie jest...
Masz problemy? To wypiszemy Ci leki... co za absurd.