Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
9 czerwca 2017

Jechał kradzionym autem. Obezwładnili go policjanci

Jechał kradzionym autem. Obezwładnili go policjanci
fot. KMP Jastrzębie

27-letni mieszkaniec Jastrzębia, kierował peugeotem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów i wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Ponadto jastrzębianin poruszał się ulicami miasta skradzionym uprzednio samochodem i najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających. Teraz mężczyzna nie pozostanie bezkarny.

W czwartek, około godziny 14.00, oficer dyżurny z jastrzębskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który najprawdopodobniej znajdując się pod wpływem alkoholu, wykonuje niebezpieczne manewry na drodze. Na ulicę Mazowiecką udał się natychmiast patrol drogówki.

- Z relacji zgłaszającej wynikało, że kierujący peugeotem wyprzedzał ją w miejscu niebezpiecznym, jednocześnie zmuszając kierującego samochodem ciężarowym jadącego z naprzeciwka do zjazdu na pobocze, w celu uniknięcia zderzenia. Kobieta jechała za kierującym, który zaparkował auto w rejonie jednego ze sklepów. Kobieta oczekiwała na przyjazd mundurowych, a w tym cza mężczyzna biegał po parkingu i krzyczał. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce natychmiast obezwładnili mężczyznę, który zachowywał się agresywnie, wykrzykiwał niezrozumiałe słowa oraz szarpał swoją koszulę. Badanie alkomatem wykazało, że jastrzębianin był trzeźwy, jednakże oświadczył, iż zażył środek odurzający. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ponadto w trakcie kontroli prowadzonej na ulicy Mazowieckiej wyszło na jaw, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. To jednak nie koniec naruszeń prawa, których się dopuścił. W wyniku dalszych czynności okazało się, że pojazd, którym przemierzał drogi naszego miasta był skradziony. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zabrany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala w Rybniku. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Podpowiedź09.06.2017 19:05

Ja bym go unicestwił zanim to zrobi z napotkaną niewinną osobą.

Żabi Ogier09.06.2017 10:21

Na Mazowieckiej wszystkich ogarnia FURIA!!!!