Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 czerwca 2017

Korowód tylko na stadionie. Będzie czarny marsz

Korowód tylko na stadionie. Będzie czarny marsz
fot. pixabay

Korowód mieszkańców z okazji Dni Jastrzębia nie przejdzie jak co roku jastrzębskimi ulicami. Pojawi się dopiero na stadionie. Wszystko to z powodu brutalnego, śmiertelnego pobicia 28-letniego Jacka, w ubiegłą niedzielę.

Korowód miał tradycyjnie wyruszyć spod budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i przejść aleją Józefa Piłsudskiego na Stadion Miejski. Korowód zostanie przeniesiony na stadion.  Zbiórka uczestników przed wejściem o 15:15. Pamięć 28-letniego Jacka zostanie uczczona minutą ciszy. 

- Z uwagi na dramatyczną śmierć mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, podjęłam decyzję o uhonorowaniu jego pamięci. Wszyscy, także ja, jesteśmy wstrząśnięci tym, co się wydarzyło, dlatego zdecydowałam o zmianie miejsca tegorocznego korowodu mieszkańców - mówi prezydent miasta Anna Hetman. 

Jastrzębianie uczczą pamięć śmiertelnie pobitego Jacka. 

- Organizujemy Czarny Marsz - protest ulicami naszego miasta, od Urzędu Miasta do hali widowiskowo-sportowej. Bezpośrednia przyczyna, jak nam wszystkim wiadomo, to bezsensowna i okrutna śmierć śp. Jacka Hryć. Protest nie ma na celu propagowania jakiejkolwiek przemocy. Ma być oddaniem hołdu tragicznie zmarłemu oraz wyrażeniu naszego stanowczego sprzeciwu wobec takich aktów zwyrodnialstwa, zaostrzeniu kar oraz ustanowienia surowszego prawa. Proszę o przekazywanie tej wiadomości tylu osobom, ilu tylko zdołacie. Start sobota, 10 czerwca, Urząd Miasta, godzina 16:00, koniec hala widowiskowo-sportowa. Jeśli możecie zabierzcie transparenty odpowiednie z tematem marszu - informują organizatorzy marszu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga Kierowcy! W niedzielę utrudnienia w ruchu Uwaga Kierowcy! W niedzielę utrudnienia w ruchu

Dlaczego Wyklęci? Dlaczego Wyklęci?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
Gość12.06.2017 8:56

Gościu z 7:16, na imprezie był zakaz sprzedaży alkocholu, był tylko dostępny alkohol.

Gość12.06.2017 7:16

Moim zdaniem na tego typu imprezach powinien być zakaz sprzedawania alkocholu
a osoby powinny być sprawdzane alkomatem i dokładnie kontrolowane na wejściu to by tego niebyło

nie paleniu11.06.2017 23:00

potepiam palaczy papierosów, o alkoholu nie wspomnę !!!

Nie!11.06.2017 11:11

Do ???? PDW ???? Przejrzysz na oczy kiedy Ciebie dosięgnie tragedia ! Przyjmiesz ją z emotka typu ":0" ?

Nie!11.06.2017 10:38

.... Do @ Gość Xyz // Może przejrzysz na oczy i wstawisz wyrok jeśli Ciebie dosięgnie tragedia ! (Na Twoim miejscu przemyśl co piszesz ! Z glupowatym uśmieszkiem )

PDW11.06.2017 6:08

@Gość Xyz //
A skąd masz informacje że w pięciu ? Przecież sprawa jest w toku a co poniektórzy tutaj już wyroki wystawiają. :0

buahahah10.06.2017 23:44

czy byly rysunki kredka na ulicach?? to wazne

Pokaż wszystkie opinie (51)