Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
12 czerwca 2017

Mężczyzna zasłabł w samochodzie. Uratowali go policjanci

Mężczyzna zasłabł w samochodzie. Uratowali go policjanci
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębscy policjanci wybili szybę w oknie samochodu i pomogli 70-latkowi, który najprawdopodobniej zasłabł. Okazało się, że w chwili podjęcia interwencji temperatura ciała mężczyzny przekraczała 42 st. C. 

W czwartek około godziny 18.00, oficer dyżurny jastrzębskiej jednostki odebrał telefon od mieszkańca naszego miasta. Zaniepokojony mężczyzna zaalarmował policjantów, że widzi starszego pana w zamkniętym samochodzie na parkingu i nie ma z nim żadnego kontaktu. Stróże prawa natychmiast przyjechali na parking przy ulicy Jana Pawła II w Jastrzębiu - Zdroju jednocześnie wzywając pogotowie ratunkowe.

- Okazało się, że w pojeździe są pozamykane drzwi, a wszystkie szyby są zaparowane. Na fotelu kierowcy siedział starszy mężczyzna, który ciężko oddychał i nie reagował na krzyki osób wokół pojazdu oraz uderzenie w szybę samochodu. Z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowie tego mężczyzny, policyjni wywiadowcy przy użyciu pałki służbowej wybili szybę w tylnych drzwiach, a następnie wraz z policjantami z patrolówki wydostali na zewnątrz staruszka. Poszkodowany oddychał, jednakże w dalszym ciągu nie reagował na próby nawiązania kontaktu. Już po chwili na miejsce przyjechało również pogotowie ratunkowe, które zabrało 70-latka do szpitala. Okazało się, że w chwili podjęcia interwencji temperatura ciała jastrzębianina przekraczała 42 stopnie Celsjusza. Na szczęście pomoc nadeszła w porę - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.
  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
poniżej13.06.2017 20:39

a ja i wielu innych mamy rodziny, które kochamy i nie chcemy, żeby niedotlenione 70-latki w nie wjeżdżały!

do "dom spok. starości"13.06.2017 16:36

Jesteś za młody żeby zauważyć, że wielu młodych, zdrowych ludzi słabnie i umiera za kierownicą. Bez alkoholu, bez używek. Zwyczajnie, niedotlenione serce ma zawał. Młodzi mają często bardzo rozległe i gwałtowne zawały. Nie ma ratunku. Czym człowiek starszy tym samoistnie ma więcej baypasów zbudowanych przez broniący się organizm. Zawały nie są tak rozległe i po tym można dalej normalnie żyć.
Nie rozumiesz tego i jesteś przekonany, że tobie nigdy się nic nie stanie. Głupota uwielbia młodych.

dom spok. starości13.06.2017 13:16

jak słabnie w aucie, to nie powienien jeździć !!! Czemu prawa jazdy nei zabeirają ??? A jak wjedzie w jakąś normalną rodzine, bo znowu mu się pogorszy ? To będzie dopiero dramat.

do rut12.06.2017 20:43

boshe -w takim wieku a już pisze. Co to za gieniek błyskotek. Rodzice pieją z zachwytu i dziwą się, że takie głupie im rośnie, choć sami są inteligentni. Ty, a może tyś się wyrósł, a mózg pozostał w tyle. O boshe, daj choć tyle rozumu, żeby robił w spodnie. Bo śmierdzi.

do 12.06.2017 20:39

I znów paru głupków musiały coś napisać żeby się pochwalić głupotą. Zapisujcie sobie to co piszecie i odłóżcie na kilka lat. Jeśli po 10 latach nadal będziecie twierdzić, że byliście błyskotliwi, to weźcie gwoździe, młotek i się "zabijcie".

Do Jajeczny12.06.2017 19:09

Pomyśl trochę, to nie boli. Temperatura mierzona jest powierzchownie, to nie znaczy, że w środku ma 42 stopnie ciepła. Skóra jest izolatorem ciepła i zimna, również odprowadza je.

Poprawka12.06.2017 17:03

Uratowali go nie policjanci, tylko osoba, która zaalarmowała odpowiednie służby.

Pokaż wszystkie opinie (12)