Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
13 czerwca 2017

Policyjny pościg. Uciekającego zatrzymali wywiadowcy

Policyjny pościg. Uciekającego zatrzymali wywiadowcy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W sobotę, patrol jastrzębskich wywiadowców po krótkim pościgu zatrzymał kierującego pojazdem marki Audi na cieszyńskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało, powodem ucieczki przed policjantami nie był stan trzeźwości mężczyzny, a brak uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefon, iż ul. Okrzei ma poruszać się pojazd marki Audi, którego kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. W chwili nadania komunikatu wszystkim podległym patrolom, okazało się, że wspomniany pojazd jedzie ul. Okrzei, a tuż za nim poruszał się nieoznakowany radiowóz z funkcjonariuszami zespołu wywiadowczego.

- Stróże prawa jechali za kierującym audi i będąc na ul. Wyzwolenia użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazując kierującemu zatrzymanie się. Na widok policji pojazd gwałtownie przyspieszył i wjechał w ul. Żwirki i Wigury. Pościg zakończył się na ul. Maryjowiec, gdzie pojazd zatrzymał się. 25-letni mieszkaniec Jastrzębia okazał się trzeźwy, a na pytanie, dlaczego w takim razie nie zatrzymał się do kontroli oświadczył, że jest poszukiwany i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ma zatrzymane prawo jazdy oraz prowadził pojazd mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci ruchu drogowego przypominają, że od 01 czerwca br. niezatrzymanie się do kontroli drogowej nie jest już wykroczeniem - a przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość13.06.2017 15:31

13:46, tego ze złotym grillem i zerowym pomyślunkiem?

Gość13.06.2017 13:46

Teraz powinni zapolować na białą, starą Cytrynę na żorskich tablicach.

Stanowczo13.06.2017 12:11

Każdy wsiadający za kierownicę po wypiciu lub bez prawnie musi być pewny, że może nie przeżyć przejażdżki. Policjanci, zgodnie z najnowszymi trendami, powinni zakładać, że uciekający jest z ISS!

Prawdomowny13.06.2017 12:08

Ale baran. Przecież za jazdę bez papierów jest tylko mandat hehe..

Leszek13.06.2017 9:19

I tak trzymać i więcej kontroli trzeźwości.

Brawo! 13.06.2017 7:36

Brawo kochaniw ywiadowcy !

James13.06.2017 6:49

Akcja jak z Bonda

Pokaż wszystkie opinie (9)