Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
14 czerwca 2017

Służby w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym?

Służby w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Co z wnioskiem Janusza Tarasiewicza, jaki został przez niego złożony do instytucji centralnych w sprawie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego? Sprawą interesuje się wydział do walki z przestępczością gospodarczą. 

Janusz Tarasiewcz zapytany o to, jakie są losy jego wniosku z lutego br. dotyczącego Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, złożonego do „śledczych instytucji centralnych ” odpowiedział, że sprawa jest w toku.

- Zostałem przesłuchany przez odpowiednie instytucje, służby w związku z tą sprawą. Wiem również, że czynnik społeczny, czyli przedstawiciele związków zawodowych, którzy również podpisali się pod tym wnioskiem, także składali wyjaśnienia. O szczegółach na chwilę obecną nie mogę mówić - powiedział Janusz Tarasiewicz.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju potwierdziła, że zajmuje się tą sprawą.

- Wydział do walki z przestępczością gospodarczą prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju czynności wyjaśniające w sprawie przetargu organizowanego przez MZK na usługi przewozowe - powiedział sierż. Bartosz Frątczak z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (127)
AleDomAleDom19.06.2017 16:41

@olo: Jasne, że najlepiej byłoby związek zreformować: wyrzucić kogo trzeba, ograniczyć posadki dla polityków, zrobić od nowa cały układ komunikacyjny (z przesiadkami, do tego odpowiednia taryfa, np. coś w stylu rybnickiego "przejazd następnym autobusem w ciągu 20 minut od zarejestrowania wyjścia w poprzednim autobusie" za 0,10 zł), z czasem pomóc PKM i jeżeli przychody będą wystarczające - zmniejszać ceny biletów. Jest jednak jeden problem - obecnie w MZK "ogon merda psem" - Jastrzębie wpłacające ok. połowę wszystkich gminnych dotacji ma do powiedzenia tyle samo co Radlin, Rydułtowy czy Marklowice. Ktoś 25 lat temu napisał i zatwierdził taki statut, ktoś 25 lat temu oddał małpie zegarek (komunalizacja PKM na rzecz MZK). Co realnie zmieniło się w MZK od poprzedniego głosowania nad wystąpieniem Jastrzębia z tego tworu?

Bolo19.06.2017 8:07

Olo teraz mowisz do AleDom i do rzeczy. Puknales sie i pomoglo.Widzisz.

Pkm19.06.2017 7:59

Czy reformowanie PKM i MZK polega na redukcji zatrudnienia i ograniczeniu wszelkich mozliwych kosztów w PKM a przerost zatrudnienia i wszelkie mozliwe swiadczenia w MZK ? Nie tędy droga

Obserwator19.06.2017 6:37

Dobrze ze pan Tarasiewicz zmobilizował związkowców do działania

Trzepaczka19.06.2017 1:18

Myślę, że Tarasiewicz i związkowcy mają świadomość, że zwykła sprzątaczka tego syfu nie wysprząta? Dywany są wprawdzie, ale nie można pozwolić pozamiatać pod nie.

olo18.06.2017 22:23

Nie będę komentował tego co kto bierze bo moglibyście się nieźle zawstydzić. Jedyną merytoryczną osobą w tym raku jest AleDom który czasami złośliwie ale raczej merytorycznie jest w temacie. Kolego AleDom osądź czy rozwiazanie Związku jest najlepsze dla pasażerów?? Czy organizacja komunikacji przez każdą gminę oddzielnie jest bardziej efektywna ekonomicznie ?? Czy może lepiej zreformować MZK i PKM zamiast je likwidować ??

Bolo18.06.2017 21:30

Do Olo:
Puknij się człowieku w czółko i zmień zioło albo lekarza, gdyż zioło źle działa albo lekarz robi cie "w jajo"

Pokaż wszystkie opinie (127)