Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
16 czerwca 2017

Jastrzębska Spółka Węglowa kupuje samochody elektryczne

Jastrzębska Spółka Węglowa kupuje samochody elektryczne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydował się na zakup dwóch samochodów elektrycznych. Jak przekonują w JSW, podłoże tej inwestycji jest ekonomiczne. Chodzi o uzyskanie oszczędności w związku z mniejszymi kosztami użytkowania samochodów. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny. 

JSW uzasadnia, że przejazd pojazdem elektrycznym kosztuje klika razy mniej, niż tradycyjnym. Spółka chce zakupić dwa takie auta. Będą służyły do poruszania się między zakładami a urzędami.

Spółka informuje, że udało się wynegocjować cenę podobną do aut tradycyjnych. Natomiast zalety samochodów elektrycznych nie budzą żadnych wątpliwości. Nie wydaje się więcej, a jednocześnie obniża koszty eksploatacji Producent zapewnia, że samochód elektryczny można naładować energią w 4 godziny. Po tym czasie auto powinno pokonać dystans do 250 km. Przy każdym z zakładów pojawi się stacja ładowania. Warto podkreślić, że przejazd 100 km takim samochodem to koszt około 5 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
maks24.07.2017 14:18

Grupa krytykantów, elektryczne są bardziej ekonomiczne a do tego w dobry sposób kojarzą się z EKO, warto iść w tę stronę mając na względzie branżę wydobywczą. Drony są obecne w każdej niemal gałęzi przemysłu ciężkiego, żadna nowość, nie bójmy się nowego. Nasza szkapa już nie aktualna:)

Gość19.06.2017 8:16

Za samochody zapłacą lekko licząc o 120 tys. więcej, do tego stacja ładowania, czyli prawdopodobnie za różnicę w koszcie , można byłoby kupić ze 40 tys. litrów paliwa.

AleDomAleDom18.06.2017 21:32

Co za różnica skoro prąd mamy z elektrowni opalanych węglem? Czy łatwiej poddać recyclingowi bak samochodu czy wielką baterię? No i do tego wspomniane już przez przedmówców cena i zasięg.

do hawk 18.06.2017 0:03

A kim ty jesteś ?? sztygarem z ambicjami co chce się wybić na plecach pracownikach że taki jesteś pracowity ??

Beria17.06.2017 18:37

Śliski to ten kolega od kieliszka sztygara szafarza z ED3-z co diabła ma za skórą.

Leonard17.06.2017 9:39

Zarządzanie tą spółką to skansen w 2021 po wygaśnięciu ustaleń prywatyzacyjnych pójdzie pod młotek to już ustalone.

hawk17.06.2017 0:32

Boryniok Marcin, jestes tylko leszczem, leszcze tak mają, imaja się od roboty, czy jest kasa czy nie, robić trzeba, dla dobra spółki

Pokaż wszystkie opinie (42)