Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
19 czerwca 2017

Oddali miastu 249 tys. zł. Jastrzębianie spłacają zadłużenie

Oddali miastu 249 tys. zł. Jastrzębianie spłacają zadłużenie
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Prawie 249 tys. zł zadłużenia z tytułu opłat za używanie lokalu mieszkalnego, należącego do miasta, udało się odpracować w ramach Programu Realizacji Świadczeń Wzajemnych.

 Z możliwości odpracowania czynszu mogą skorzystać osoby, które zalegają z płatnościami dłużej niż pół roku i wobec których zostały wyczerpane wszelkie procedury windykacyjne. Czynsz można odpracować od października 2015 roku. . Od tego czasu deklaracje o przystąpieniu do programu pobrało 114 osób. Do połowy czerwca tego roku podpisano 62 porozumienia o świadczenia wzajemne. Ogólna kwota zadłużenia wynikająca z obecnie obowiązujących porozumień wynosi ponad 316 tys. zł. Do końca maja dłużnicy odpracowali 248 787,50 zł.

- Program został wprowadzony w celu udzielenia pomocy dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, i nie są w stanie spłacić zaległości. W ten sposób chcemy też zmotywować dłużników do regularnego wnoszenia opłat za korzystanie z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Jastrzębie-Zdrój - tłumaczy Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Stawka za godzinę pracy wynosi 12,50 zł. Dłużnicy mogą być przydzieleni do prac porządkowych i usługowych, m.in. takich jak: pielęgnacja zieleni, sprzątanie klatek schodowych, drobne naprawy czy roznoszenie korespondencji.

- Dłużnik, który jest zainteresowany przystąpieniem do programu, musi wypełnić wniosek, natomiast zapotrzebowanie na poszczególne świadczenia i usługi mogą składać wszystkie miejskie jednostki. Rozliczenie następuje dopiero po potwierdzeniu przez pracowników jednostek, wykonania konkretnej pracy - dodaje dyrektor Beata Olszok.

Szczegółowe informacje o Programie można uzyskać w Miejskim Zarządzie Nieruchomości w działach:

Kadr, Spraw Socjalnych i BHP tel. 32 47 87 010,

 Czynszów i Windykacji tel. 32 47 87 005,

 Administrowania Nieruchomościami i Analiz Mediów tel. 32 47 87 002, 32 47 87 003.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik Konsekwencje zadłużenia. Co ze świadczeniem wychowawczym, czyli 500+ a komornik

Jest porozumienie w sprawie budynku OSP Jastrzębie Górne Jest porozumienie w sprawie budynku OSP Jastrzębie Górne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Do Basia19.06.2017 14:07

Czy nie rozumiesz, że muszą oddać nie tylko dług ale i odsetki. A to nie jest zbyt opłacalne. Pomaga się tym, którzy naprawdę się starają, ale mają kłopoty życiowe. Ci, którzy nie chcą oddawać choćby mogli, nie pomaga się w ogóle. Im się utrudnia.

Basia19.06.2017 13:31

Dobrą stawkę miasto ustaliło.Opłaca się nie płacić a potem odrobić.

Prawdomowny19.06.2017 10:32

Dobry pomysł z taka forma spłaty zadłużenia.