Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
19 czerwca 2017

Oddali miastu 249 tys. zł. Jastrzębianie spłacają zadłużenie

Oddali miastu 249 tys. zł. Jastrzębianie spłacają zadłużenie
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Prawie 249 tys. zł zadłużenia z tytułu opłat za używanie lokalu mieszkalnego, należącego do miasta, udało się odpracować w ramach Programu Realizacji Świadczeń Wzajemnych.

 Z możliwości odpracowania czynszu mogą skorzystać osoby, które zalegają z płatnościami dłużej niż pół roku i wobec których zostały wyczerpane wszelkie procedury windykacyjne. Czynsz można odpracować od października 2015 roku. . Od tego czasu deklaracje o przystąpieniu do programu pobrało 114 osób. Do połowy czerwca tego roku podpisano 62 porozumienia o świadczenia wzajemne. Ogólna kwota zadłużenia wynikająca z obecnie obowiązujących porozumień wynosi ponad 316 tys. zł. Do końca maja dłużnicy odpracowali 248 787,50 zł.

- Program został wprowadzony w celu udzielenia pomocy dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, i nie są w stanie spłacić zaległości. W ten sposób chcemy też zmotywować dłużników do regularnego wnoszenia opłat za korzystanie z lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Jastrzębie-Zdrój - tłumaczy Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Stawka za godzinę pracy wynosi 12,50 zł. Dłużnicy mogą być przydzieleni do prac porządkowych i usługowych, m.in. takich jak: pielęgnacja zieleni, sprzątanie klatek schodowych, drobne naprawy czy roznoszenie korespondencji.

- Dłużnik, który jest zainteresowany przystąpieniem do programu, musi wypełnić wniosek, natomiast zapotrzebowanie na poszczególne świadczenia i usługi mogą składać wszystkie miejskie jednostki. Rozliczenie następuje dopiero po potwierdzeniu przez pracowników jednostek, wykonania konkretnej pracy - dodaje dyrektor Beata Olszok.

Szczegółowe informacje o Programie można uzyskać w Miejskim Zarządzie Nieruchomości w działach:

Kadr, Spraw Socjalnych i BHP tel. 32 47 87 010,

 Czynszów i Windykacji tel. 32 47 87 005,

 Administrowania Nieruchomościami i Analiz Mediów tel. 32 47 87 002, 32 47 87 003.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest porozumienie w sprawie budynku OSP Jastrzębie Górne Jest porozumienie w sprawie budynku OSP Jastrzębie Górne

Miasto podaruje dług wraz odsetkami za czynsz Miasto podaruje dług wraz odsetkami za czynsz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Do Basia19.06.2017 14:07

Czy nie rozumiesz, że muszą oddać nie tylko dług ale i odsetki. A to nie jest zbyt opłacalne. Pomaga się tym, którzy naprawdę się starają, ale mają kłopoty życiowe. Ci, którzy nie chcą oddawać choćby mogli, nie pomaga się w ogóle. Im się utrudnia.

Basia19.06.2017 13:31

Dobrą stawkę miasto ustaliło.Opłaca się nie płacić a potem odrobić.

Prawdomowny19.06.2017 10:32

Dobry pomysł z taka forma spłaty zadłużenia.