Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
19 czerwca 2017

Poseł Gadowski wygrywa w sądzie

Poseł  Gadowski wygrywa w sądzie
fot. pixabay

Poseł Krzysztof Gadowski nadal domaga się ukarania osób, które rozpowszechniały nieprawdziwe informację, dotyczące popierania przez posła prawa aborcyjnego.

Sąd Okręgowy w Rybniku wyrokiem z dnia 12 czerwca br. uznał za zasadne odwołanie posła i uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Jastrzębiu- Zdroju, który nie ukarał pozwanych. Sąd Okręgowy w Rybniku orzekł o skierowaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że pierwszy pozew przeciwko osobom atakującym Krzysztofa Gadowskiego został złożony przez posła w 2015 roku w trakcie wyborów. Marek Grygierek i Daniel Grygierek prowadzili publiczną agitację tuż przed wyborami parlamentarnymi, informując, że poseł głosuje za prawem do zabijania oraz popiera aborcję. Ich celem było zdyskredytowanie Krzysztofa Gadowskiego, kandydata na posła.

Sąd Okręgowy w Gliwicach Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku oraz Sąd Apelacyjny w Katowicach orzekł, że „twierdzenia uczestników postępowania zawarte w banerach i ulotkach, że poseł Krzysztof Gadowski popiera prawo aborcyjne są nieprawdziwe, gdyż jak wynika z poczynionych ustaleń wnioskodawca (poseł) nie opowiadał się za prawem do aborcji.”

Sąd zakazał Markowi Grygierek i Danielowi Grygierek rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o tym, że poseł Gadowski jest zwolennikiem liberalizacji prawa aborcyjnego. Nakazał braciom przeproszenie go w środkach masowego przekazu.

Po wyborach poseł złożył w trybie cywilnym wniosek do wydziału karnego sądu w Jastrzębiu o ukaranie Maraka, Daniela i Anity Grygierek za udział w pikietach na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój szkalujących jego dobre imię.

27 stycznia 2017 Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju odrzucił  wniosek o ukaranie wyżej wymienionych, w związku z tym poseł odwołał się do Sądu Okręgowego w Rybniku.

Ostatecznie 12 czerwca br. Sąd Okręgowy w Rybniku uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących

Gadowski: "PiS wziął miliony" i likwiduje górnictwo Gadowski: "PiS wziął miliony" i likwiduje górnictwo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
górnik 21.06.2017 11:17

Wstyd,wstyd,wstyd!!!

Obywatel19.06.2017 20:48

Co to znaczy "Sąd zakazał Markowi Grygierek i Danielowi Grygierek rozpowszechniania nieprawdziwych informacji ". Przecież to kpina z nas wszystkich. Dlaczego tylko zakaz, zamiast kary. Na przykład po kilka tysięcy na cele społeczne i wydanie komunikatu w prasie i radiu przez oskarżonych, że byli kłamcami. Nie jestem ogromnym sympatykiem Pana Posła. Ale taki wyrok oznacza, że można każdego oczernić i najwyżej dostanie się zakaz dalszego oczerniania.

obserwator19.06.2017 20:12

Pan Gadowski to prawy człowiek i słusznie walczy o swoje dobre imię. Przeczytajcie ile zrobił dla szpitala, dla miasta. On nie tylko pozuje do zdjęć!

górnik jsw19.06.2017 20:05

Czy to nie jest krańcowa .............

placiok19.06.2017 19:13

Kiedy poseł zrobi dyktando? od kilku kadencji w sejmie robi dyktanda i pocesuje sie o byle co.daremna kasa za tego posla.nie głosować na niego.

:)19.06.2017 18:18

Bardzo dobrze że wygrywa. Za to co zaserwowali ludziom z Jastrzębia powinni ponieść słuszną karę. Z takimi banerami niech stoją pod dyskoteką a nie pod szkołą, przedszkolem czy kościołem.

mieszkaniec żor19.06.2017 11:58

Czy to ten poseł co broni swoich wyborców?
Dlaczego podaje mieszkańców J-Z do sądu?
Czy tak się okazuje wdzięczność?