Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
20 czerwca 2017

Uratowały kobiecie życie. Teraz są zaproszone na uniwersytet

Uratowały kobiecie życie. Teraz są zaproszone na uniwersytet
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Trzy bohaterskie dziewczyny, uczennice Gimnazjum nr 8, które uratowały życie 20-latce zostały zaproszone do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dziewczyny, wraz z całą klasą odwiedzą Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej tej uczelni. 

O Natalii Mikulak, Weronice Jarzynie i Beacie Krakowskiej Jastrzębie usłyszało w marcu tego roku, kiedy dziewczyny udzieliły pomocy 20-letniej kobiecie, która dostała ataku padaczki na przystanku autobusowym. Uczennice Gimnazjum nr 8 nie tylko wezwały ratownictwo medyczne, ale fachowo zajęły się poszkodowaną.

- Doceniając empatię i umiejętności dziewczyn, władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach postanowiły zaprosić bohaterki wraz z całą klasą do Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM. To szpital w pigułce, gdzie studenci mogą udzielać pierwszej pomocy, znieczulać, odbierać porody i przeprowadzać zabiegi. Dzięki nowej technologii wszystko w Centrum jest tak realistyczne, że przyszli medycy szybko zapominają, że ćwiczą na symulatorach - mówi Agata Kalafarska-Winkler, rzecznik prasowy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty

Koperta schowana w lodówce może uratować życie Koperta schowana w lodówce może uratować życie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!