Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-5°
20 czerwca 2017

Uratowały kobiecie życie. Teraz są zaproszone na uniwersytet

Uratowały kobiecie życie. Teraz są zaproszone na uniwersytet
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Trzy bohaterskie dziewczyny, uczennice Gimnazjum nr 8, które uratowały życie 20-latce zostały zaproszone do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dziewczyny, wraz z całą klasą odwiedzą Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej tej uczelni. 

O Natalii Mikulak, Weronice Jarzynie i Beacie Krakowskiej Jastrzębie usłyszało w marcu tego roku, kiedy dziewczyny udzieliły pomocy 20-letniej kobiecie, która dostała ataku padaczki na przystanku autobusowym. Uczennice Gimnazjum nr 8 nie tylko wezwały ratownictwo medyczne, ale fachowo zajęły się poszkodowaną.

- Doceniając empatię i umiejętności dziewczyn, władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach postanowiły zaprosić bohaterki wraz z całą klasą do Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM. To szpital w pigułce, gdzie studenci mogą udzielać pierwszej pomocy, znieczulać, odbierać porody i przeprowadzać zabiegi. Dzięki nowej technologii wszystko w Centrum jest tak realistyczne, że przyszli medycy szybko zapominają, że ćwiczą na symulatorach - mówi Agata Kalafarska-Winkler, rzecznik prasowy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koperta schowana w lodówce może uratować życie Koperta schowana w lodówce może uratować życie

Dostał ataku przed zakładem pogrzebowym. Uratował go pracownik Dostał ataku przed zakładem pogrzebowym. Uratował go pracownik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!