Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
21 czerwca 2017

JSW: "Wielki Brat" patrzy. Spółka monitoruje wydobycie

JSW: "Wielki Brat" patrzy. Spółka monitoruje wydobycie
fot. JSW

W siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej znajduje się pomieszczenie z tak zwaną ścianą video, złożoną z czterech ogromnych monitorów. Na ekranach na bieżąco są wyświetlana dane pochodzące z kopalń. Monitorowana jest praca maszyn górniczych. 

JSW uruchomiła Centrum Zaawansowanej Analityki Danych, które znajduje się w budynku siedziby zarządu spółki. Teraz osoba, która znajdzie się przed ścianą złożoną z czterech potężnych monitorów będzie mogła na bieżąco w rzeczywistym czasie śledzić postępy pracy w poszczególnych zakładach górniczych. Dzięki systemowi na monitorach wyświetlą się dane z pracy maszyn i urządzeń zaangażowanych w procesach urabiania węgla, odstawy, transportu i przygotowania frontu robót, a także innych danych ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa pracy. Wszystko to po to, aby pozyskać informację, które pozwolą wpłynąć na efektywność pracy, właściwe wykorzystanie maszyn, odpowiednią organizację pracy.

- Zdajemy sobie sprawę, że wspólnym mianownikiem dla większości dzisiejszych trendów technologicznych są dane oraz ich właściwa analiza. Umiejętność wielowymiarowego wnioskowania oraz praktycznego wykorzystania dostępnej wiedzy są jednymi z istotniejszych czynników wpływających na kondycję przedsiębiorstwa i jego pozycję  na trudnym, konkurencyjnym rynku - mówi Artur Dyczko, pełnomocnik zarządu do spraw technicznych.

Prace wdrożeniowe związane z uruchomieniem i oddaniem do użytkowania centrum zarządzania i kontroli danych produkcyjnych w budynku Biura Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej pod względem technicznym były koordynowane i realizowane przez firmę Advicom, należącą do grupy kapitałowej JSW.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

Prezes Ozon w Radiu Maryja o przyszłości górnictwa Prezes Ozon w Radiu Maryja o przyszłości górnictwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
haker29.06.2017 23:55

Ponawiam swoją informację.
Drodzy koledzy. Od jakiegoś czasu pewne osoby ( w tym jedna najaktywniej) szkalują pracowników zofiówki nie wahając się użyć nazwisk. Otóż trochę z ciekawości i trochę z nudów postarałem się dotrzeć do źródła nadawcy nr1. Otóż kolego mam już twój numer ip, nazwę dostawcy internetu i wiem że korzystasz z przeglądarki TOR która po odpowiednim skonfigurowaniu łączy się przez zagraniczne serwery ktore teoretycznie dla zwykłego trola są niewykrywalne (ale tylko teoretycznie). Więc dla osób które poczuły się urażone udzielę wszelkich informacji dotyczących danych osoby szkalującej. Informacje te będą dostępne u administratora strony jastrzębie online. Następnymi trolami zajmę się już niedługo. Pozdrawiam osobę walącą właśnie w gacie. Już niedługo.... .

to ja22.06.2017 9:45

ludzie juz maja tak srube wkrecona ze szok a tu najlepiej nic nie robic tylko gapic sie w monitory i wkrecac srubki !!! nie dziwie sie ze ludzi maja dosc tej pracy , nie dosc ze kasy coraz mniej to jeszcze na dodatek gonitwa !!!!!! i pelen wyzysk !!

Ciekawy22.06.2017 6:31

Jak waskie poklady teraz jedziecie? Koksujacy w cenie co? Trump w usa kopalnie z koksujacym otworzył. Management spolki teraz bedzie podskakiwal ze sciany nie ida?

cesarok z bąkowa22.06.2017 6:01

Przydały by się alkomaty na G-4 na Boryni w ścianie .Tam jest eldorado.

Konopielka21.06.2017 23:35

A Pan Bóg ? Co na to Pan Bóg ?

Putin21.06.2017 23:01

Do hawk
Tam je Bolek to to opanuje

hawk21.06.2017 22:19

a we dwójke do górnej wneki sie chodzi by zarobic na te wszystkie bzdety

Pokaż wszystkie opinie (35)