Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
21 czerwca 2017

"PiS-owi szkodzą lokalne sitwy"

"PiS-owi szkodzą lokalne sitwy" fot. archiwum
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Poseł Tadeusz Cymański polityk Zjednoczonej Prawicy, członek Klubu Sejmowego Prawo i Sprawiedliwość, odwiedził Jastrzębie W sobotę  z mieszkańcami spotkał się w domu sołeckim w Ruptawie. W dyskusji wzięło udział sześć osób. 

Mimo że w spotkaniu wzięła udział garstka mieszkańców, to jednak jego organizator radny Szymon Klimczak (PiS) pozytywnie ocenił jego przebieg.

- Wielu z was pyta mnie jak wyszło spotkanie z Posłem Tadeuszem Cymańskim - uważam, że było jak zawsze arcyciekawie. Trochę jednak żałuję, że nie mogliśmy zorganizować spotkania w innym terminie niż w długi weekend po Bożym Ciele, a wieść o spotkaniu poszła w świat dopiero w czwartek. Niemniej jednak, kto był - nie powinien żałować - znany parlamentarzysta był dosłownie na wyciągnięcie ręki, a każdy z przybyłych bez problemu mógł zrobić sobie z Tadeuszem zdjęcie - mówił radny.

Poseł Cymański rozmawiał na temat wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Wskazywał na pozytywne strony programu 500 +. Mówił, że konieczna jest bliższa współpraca PiS na szczeblu krajowym, ale także lokalnym.

Podczas spotkania poruszono również tematy typowo lokalne. 

- Lokalne sitwy szkodą wizerunkowi Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy wiedzą, że również w Jastrzębiu są tzw., misiewicze, czyli karierowicze wspierani przez lokalnych działaczy PiS.  Promowanie tych osób szkodzi nie tylko partii, ale Polsce. Rażącym przykładem takich układów jest sprawa MZK, a dokładnie śledztwo, jakie toczy się w sprawie przetargu na komunikację. Chciałbym, aby centralne kierownictwo PiS bliżej przyjrzało się temu, co dzieje się w naszym mieście i wyciągało odpowiednie wnioski - mówił m.in. Janusz Tarasiewicz.

Spotkanie odbyło się pod patronatem przewodniczącego Rady Miasta Łukasza Kaszy (PiS). 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
do do Miśka23.06.2017 14:49

O właśnie. To normalne jak bierze se swoich. Konkretniej jak PO bierze swojej. Nienormalnie jest gdy PIS bierze swoich.

do Miska23.06.2017 9:27

"Wszyscy zostali przez ministra nominowani" - zapomniałaś dodać że "po znajomości" ;)
Miśka skoro taka mądra jesteś to porównaj sobie wykształcenie Hetman do wykształcenia takiego choćby Matusiaka. Przepaść.
Zapominasz o czymś. Osoby które rzekomo dostały jakieś stołki od prezydent działały już dawno w polityce i na różnych funkcjach (pomijając asystentów). To normalne że bierze się swoich ludzi do pracy. Każdy polityk tak robi. Ba! W firmach też to jest normalna. Problem jest tylko taki że działacze PiS działali w polityce i weszli do spółek skarbu państwa. Całkiem inne kompetencje. O to tu chodzi.

Gość23.06.2017 8:56

Przecież PiS to właśnie sitwa.

Basia23.06.2017 7:07

I tak frekwencyjną porażkę chce przerobić na niewiedzę i długi weekend......hahaha !!!Ludzie was mają w ......!Matusiaki rządzą Jastrzębiem,to i goście są byle jacy.Żadnemu z was ręki bym nie podała.

Smutny pan bez wąsa.23.06.2017 6:37

Się rżną pisiory z peowczykami, ale tej mafi się nie wyrżnie a szkoda tak plugawych mafi juź dawno wtym mieście nie było.....

a ciiii22.06.2017 22:22

Ale Panowie i Panie, przecież oni wszyscy mają egzaminy (trudne!) państwowe pozdawane, przecież to jest dowód najwyższych kompetencji. Niech anonimowi hejterzy najpierw zdadzą egzamin w ministerstwie. Ale nie, przecież łatwiej jest pluć w internecie.

Miśka22.06.2017 22:04

Kilka uwag:
1. Kto z hetmanowiczów robił aplikację adwokacką. Nikt. Dlatego mu zazdrościcie.
2. Doktorat z socjologi to właśnie doktorat. Kto z hetmanowiczów ma doktorat?
3. Studia podyplomowe to właśnie jest kolejny fakultet kończący się magisterką. Zarządzanie oświatą to zarządzanie.
4. Ukończone studia prawnicze dają uprawnienia do wykonywania wielu zawodów. Sprawdź jaki egzamin państwowy musi posiadać osoba zasiadająca w radzie nadzorczej, bo teraz musi mieć. Za PO nie było to zazwyczaj konieczne . Dlatego kierowano głąbów.
5. A teraz proszę o wybitne osiągnięcia wymienionych hetmanowiczów. A to nie wszyscy. Jest jeszcze anglista tj. nauczyciel w zarządzie jednej spółki,. Jak sprawdzę w której to dam znać. Dalej Ogiegło z PO w w Wodociągach
Wszyscy dostali stołki z sitwy Hetmanowej. Tamci swoją zaradnością i kompetencjam z wyjątkiem może Szeredy, ale to związkowiec

Pokaż wszystkie opinie (42)