Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
22 czerwca 2017

Górnicy w JSW chcą więcej dostawać na flapsy

Górnicy w JSW chcą więcej dostawać na flapsy
fot. Kompania Węglowa

Flapsy, czyli posiłki regeneracyjne dla górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, wynoszą 14 zł za jeden dzień pracy pod ziemią. Na podstawie specjalnego bloczka pracownik może wykupić posiłek na stołówce lub dokonać zakupów artykułów spożywczych. Związki zawodowe domagają się, aby zwiększyć wartość takiego posiłku z obecnych 14 do 20 zł. 

Dlaczego górnicy domagają się zwiększenia wartości za posiłki regeneracyjne?

- Od wielu lat wartość posiłku regeneracyjnego za jeden przepracowany dzień pracy nie uległa zmianie i jest na poziomie 14 zł. Uważamy, że czas na podwyżkę, tym bardziej, że kondycja spółki się poprawia. Oczywiście jesteśmy otwarci na rozmowy z zarządem, tak aby dojść do porozumienia w tej sprawie - powiedział Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

Propozycja związków zawodowych dotycząca popularnych flapsów to kolejny postulat - obok płacowego - związany z oczekiwaniami związkowców w stosunku do zarządu JSW.

Prawo do posiłków regeneracyjnych jest zagwarantowane  rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów z 1996 roku. Pracodawca jest zobowiązany zapewnić takie posiłki w wypadku odpowiedniego wydatkowania energetycznego przez zatrudnionych. Dotyczy to także innych zawodów poza górnictwem.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia  Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
marko14.07.2017 18:08

35 LAT temu to była micha zupy dzisiaj chcecie kawior a ludzie nadal gloduja wstyd posiłek regeneracyjny zawsze
Miał dac siłę a nie prestiż

Gość26.06.2017 12:49

Wszyscy się czepiacie a czemu nikt nie napisze że na flapsy jest ustawa i ona reguluje kwotę dziennego wyżywienia? Czemu na kopalniach PPG maja zamienniki za nabiał a u nas tylko mleczko w worku?czemu? bo związkowcy na tym zarabiają.
Słynna zadyma jak na Boryni mieli mieli dyskietki do 2 sklepów związkowych i nie chcieli wprowadzić bonów Sadexpo . 2 pasibrzuchy z boryńskich ZZ załatwiły sobie bony i zrobiły zakupy w AUCHAN trafiło się kilka produktów "nie spożywczych" zadyma taka że kasjerkę zwolniono. Teraz już maja bony a i baby od 2 pasibrzuchów se chwalą jak proszek kupują.

Bado26.06.2017 10:59

Dozór wyższy baluje, weekendy mają wolne , a fizole na to wszystko zasuwają ... ŻENADA !!! Dajcie im zete do flapsa , powietrza i wozów, a będą harować jak konie...

rekin z pniowka25.06.2017 19:14

Czerstwy lulok chyba zes sie z choinki urwol nie udol zes sie mamie

Czerstwy lulok do Ewalda25.06.2017 12:45

Jo sznupia bo ....nic innego ni umia

Zhp25.06.2017 12:31

Kierownictwo kopalni w weekendy griluje a wy dupiecie
Szczęść Boże

Gość25.06.2017 12:27

Po co się hanysy podniecacie , zapieprzacie non stop soboty niedzielę nadgodziny a i tak coraz mniej zarabianie i to właśnie jest ideą Jsw wydoic z was jak najwięcej za jak najmniej kasy
A więc do roboty tempe ryle haha

Pokaż wszystkie opinie (59)