Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
23 czerwca 2017

Senior pod 24-godzinną opieką. Wystarczy specjalna bransoletka

Senior pod 24-godzinną opieką. Wystarczy specjalna bransoletka
fot. pixabay

Dzięki specjalnej bransoletce dyspozytor specjalnego centrum będzie mógł zlokalizować człowieka i udzielić mu pomocy, w przypadku zagrożenia. To nie fantazje, a konkretny program skierowany do seniorów. W ten sposób osoby starsze będą otoczone opieką teleinformatyczną. 

Miasto Jastrzębie-Zdrój, stowarzyszenie „EBI Association” oraz OpiekaNOVA, zapraszają seniorów do udziału w projekcie „Bezpiecznie we własnym domu - nowoczesne technologie w usługach opiekuńczych dla seniorów i osób nie w pełni samodzielnych z podregionu rybnickiego” współfinansowanym przez Unię Europejską. Projekt będzie realizowany do 31 maja 2019 r.

- Projekt jest przeznaczony dla 290 osób nie w pełni samodzielnych (głównie seniorów) z podregionu rybnickiego, których aktywność jest ograniczona do własnego domu z uwagi na podeszły wiek, niepełnosprawność czy stan zdrowia.

Osoby te otrzymają urządzenia teleinformatyczne (bransoletkę lub wisiorek) pozwalające na 24-godzinny kontakt z pracownikami Centrum Alarmowego, którzy pomogą podopiecznym w przypadku zaistnienia zagrożenia dla ich życia i zdrowia, ale także w przypadku podwyższonego stresu, lęku czy samotności. Teleopiekun przeanalizuje sytuację, wesprze psychologicznie podopiecznego i w razie potrzeby skontaktuje się ze służbami ratunkowymi lub stworzoną w projekcie siecią pomocową (sąsiadami, opiekunami, rodziną podopiecznego lub pielęgniarką). Informacje o projekcie oraz formularze zgłoszeniowe można uzyskać w biurze projektu przy ul. Armii Krajowej 25 oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju. Osoba kontaktowa w sprawie projektu: Anna Kuśnierz tel. 32 47 06 077, a.kusnierz@ebi.org.pl – informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpiecznie na drogach. Wina kierowców czy pieszych? Niebezpiecznie na drogach. Wina kierowców czy pieszych?

Zwiększą bezpieczeństwo pieszych? Zwiększą bezpieczeństwo pieszych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość29.06.2017 12:03

Jeżeli nie ma takiej potrzeby to chyba lepiej, żeby nasi bliscy mieszkali we własnych domach, gdzie z taką bransoletką mogą czuć się bezpiecznie i dłużej pozostać samodzielni. Ponadto nie wszystkich stać na domy opieki, a miesięczny abonament teleopieki to żaden koszt w porównaniu do domów opieki. Gdyby miasta zechciały to dofinansować to mogłaby to być usługa całkiem bezpłatna.

ironic28.06.2017 16:06

Ja tam i tak wiem swoje, żadne bransoletki ani inne gadżety nie zstąpią opieki jaką można otrzymać np. w domu opieki: ja swojego rodzica jednego, a potem drugiego oddałem do domu opieki Promyk w miejscowości Unierzyż w woj. Mazowieckim.

Gość24.06.2017 11:14

Seboc życzę Tobie na starość żeby nikt Tobie nie pomagał w potrzebie , przez te Twoje nieludzkie komentarze !!!

Radna R.M.24.06.2017 6:55

seboc zyczę ci abyś miał na starość opiekę wśród rodziny bo na bransoletkę nie zasługujesz.

seboc23.06.2017 16:46

@Radna

Jaki szacunek?
Te prymitywne rupiecie i ich utrzymanie kosztuja majatek. Zamiast na pomoc osobom starszym, napycha sie kieszenie jakims cwaniakom.

Radna R.M.23.06.2017 11:27

To bardzo dobry pomysł. Każdy z nas kiedyś będzie stary i niedołężny. Trochę szacunku!

Gość23.06.2017 9:56

świetna inicjatywa! Oby teleopieka przyjęła się w naszym regionie, tak jak na zachodzie!

Pokaż wszystkie opinie (8)