Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
23 czerwca 2017

Senior pod 24-godzinną opieką. Wystarczy specjalna bransoletka

Senior pod 24-godzinną opieką. Wystarczy specjalna bransoletka
fot. pixabay

Dzięki specjalnej bransoletce dyspozytor specjalnego centrum będzie mógł zlokalizować człowieka i udzielić mu pomocy, w przypadku zagrożenia. To nie fantazje, a konkretny program skierowany do seniorów. W ten sposób osoby starsze będą otoczone opieką teleinformatyczną. 

Miasto Jastrzębie-Zdrój, stowarzyszenie „EBI Association” oraz OpiekaNOVA, zapraszają seniorów do udziału w projekcie „Bezpiecznie we własnym domu - nowoczesne technologie w usługach opiekuńczych dla seniorów i osób nie w pełni samodzielnych z podregionu rybnickiego” współfinansowanym przez Unię Europejską. Projekt będzie realizowany do 31 maja 2019 r.

- Projekt jest przeznaczony dla 290 osób nie w pełni samodzielnych (głównie seniorów) z podregionu rybnickiego, których aktywność jest ograniczona do własnego domu z uwagi na podeszły wiek, niepełnosprawność czy stan zdrowia.

Osoby te otrzymają urządzenia teleinformatyczne (bransoletkę lub wisiorek) pozwalające na 24-godzinny kontakt z pracownikami Centrum Alarmowego, którzy pomogą podopiecznym w przypadku zaistnienia zagrożenia dla ich życia i zdrowia, ale także w przypadku podwyższonego stresu, lęku czy samotności. Teleopiekun przeanalizuje sytuację, wesprze psychologicznie podopiecznego i w razie potrzeby skontaktuje się ze służbami ratunkowymi lub stworzoną w projekcie siecią pomocową (sąsiadami, opiekunami, rodziną podopiecznego lub pielęgniarką). Informacje o projekcie oraz formularze zgłoszeniowe można uzyskać w biurze projektu przy ul. Armii Krajowej 25 oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju. Osoba kontaktowa w sprawie projektu: Anna Kuśnierz tel. 32 47 06 077, a.kusnierz@ebi.org.pl – informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów

Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość29.06.2017 12:03

Jeżeli nie ma takiej potrzeby to chyba lepiej, żeby nasi bliscy mieszkali we własnych domach, gdzie z taką bransoletką mogą czuć się bezpiecznie i dłużej pozostać samodzielni. Ponadto nie wszystkich stać na domy opieki, a miesięczny abonament teleopieki to żaden koszt w porównaniu do domów opieki. Gdyby miasta zechciały to dofinansować to mogłaby to być usługa całkiem bezpłatna.

ironic28.06.2017 16:06

Ja tam i tak wiem swoje, żadne bransoletki ani inne gadżety nie zstąpią opieki jaką można otrzymać np. w domu opieki: ja swojego rodzica jednego, a potem drugiego oddałem do domu opieki Promyk w miejscowości Unierzyż w woj. Mazowieckim.

Gość24.06.2017 11:14

Seboc życzę Tobie na starość żeby nikt Tobie nie pomagał w potrzebie , przez te Twoje nieludzkie komentarze !!!

Radna R.M.24.06.2017 6:55

seboc zyczę ci abyś miał na starość opiekę wśród rodziny bo na bransoletkę nie zasługujesz.

seboc23.06.2017 16:46

@Radna

Jaki szacunek?
Te prymitywne rupiecie i ich utrzymanie kosztuja majatek. Zamiast na pomoc osobom starszym, napycha sie kieszenie jakims cwaniakom.

Radna R.M.23.06.2017 11:27

To bardzo dobry pomysł. Każdy z nas kiedyś będzie stary i niedołężny. Trochę szacunku!

Gość23.06.2017 9:56

świetna inicjatywa! Oby teleopieka przyjęła się w naszym regionie, tak jak na zachodzie!

Pokaż wszystkie opinie (8)