Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
23 czerwca 2017

Rusza drugi etap prac na ulicy Mazowieckiej

Rusza drugi etap prac na ulicy Mazowieckiej
fot. UM Jastrzębie

Eurovia Polska S.A. – wykonawca przebudowy ul. Mazowieckiej przystępuje do drugiego etapu inwestycji. Tym razem front robót przenosi się na odcinek od skrzyżowania z ul. Pomorską do wjazdu na parking przy budynku banku. Na ulicy Pomorskiej wciąż obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy, tyle że wjeżdżać będzie można od strony dotychczas zamkniętej.

Podczas robót, odcinek Mazowieckiej od skrzyżowania z ul. Pomorską do wjazdu na parking przy budynku banku będzie wyłączony z ruchu, a objazd będzie odbywał się ulicami: Łowicką, Arki Bożka, Podhalańską oraz Wielkopolską i Małopolską.

Zakres robót jest bardzo szeroki.

- Droga jest w całości przebudowywana. Na nowo zakładane są uzbrojenia w sieci gazowe, elektryczne i kanalizacyjne – wyjaśnia naczelnik Maria Pilarska.

O tym, że przebudowa Mazowieckiej to nie tylko „położenie asfaltu” przekonaliśmy się już w pierwszym etapie robót.

- To jest najtrudniejszy odcinek ze względu na nawodnienie gruntu. Musieliśmy ująć wszelkie podziemne cieki wodne, o których istnieniu wiedzieliśmy bądź i nie, a ujawniły się po wykonaniu wykopów - dodaje Pilarska.

Konieczne było wykonanie tak zwanej stabilizacji gruntu nawodnionego. Jest to stabilizacja cementowo-wapienna, która potrzebuje 72 godzin, aby osiągnąć wymaganą wytrzymałość. Dopiero wtedy można przystąpić do kolejnych prac. Przez ten czas wszelkie roboty na budowie z przyczyn technologicznych zostały wstrzymane.

A jednak mimo to, ostatnie gwałtowne opady deszczu ujawniły istnienie odpływów deszczówki, o których nikt niewiedział.

- Paradoksalnie ostatnia ulewa nam pomogła. Dzięki temu odkryliśmy prawdopodobnie nielegalne odprowadzenia deszczówki. Dobrze, że stało się to teraz, zanim położyliśmy warstwę bitumiczną. W przyszłym tygodniu zrobimy jeszcze jeden przekop, by móc tą wodę uchwycić i odprowadzić do sieci kanalizacyjnej -  mówi przedstawiciel wykonawcy i zapewnia, że roboty idą zgodnie z harmonogramem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy remont wiaduktu na Piłsudskiego? Kiedy remont wiaduktu na Piłsudskiego?

Będzie remont ulicy Jastrzębskiej Będzie remont ulicy Jastrzębskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość25.06.2017 0:09

Do bzioka i tak was wszyscy nie lubią więc i mostek was nie lubi. Podziękujcie carowi za obecną sytuacje.

Leszek24.06.2017 9:58

Rozlewiska wód na jezdni też są dobre bo można po zimie podwozie umyć

Axel24.06.2017 9:29

Popytaj sąsiadów którzy budują domy w Bziu ile wiąże beton konstrukcyjny i dlaczego tak długo

Mieszkaniec Bzia24.06.2017 2:38

Nie wiem czy Państwo znają sprawę mostka na Bziu w okolicy pomiędzy starym Kościołem a Biedronką? Już 3 miesiące jest objazd bo go naprawiają. Został uszkodzony bo jakiś kierowca wpadł tam swoim autem uszkadzając w ten sposób konstrukcję. Ale 3 miesiące? Mostek ma 5 metrów :-D

Jastrzębie Zdrój. Komedia możliwości.

Gość23.06.2017 19:13

W tłumaczeniu na prosty język, remont będzie droższy.

Ewald Gumiok23.06.2017 14:53

Jeszcze jednego nie skończyli a już drugi zaczynają.PROPAGANDA JAK ZA KOMUNY.Czy przy odbiorze 1- szego odcinka hrabina będzie przecinala wstege?

seboc23.06.2017 14:16

@Do "inteligenta"

Nie ma takiej mozliwosci w XXI, by to musialo trwac tyle dlugich miesiecy.
To jest fuszera. Kanalizacje deszczowa juz wykonano i odebrano, jako pierwszy etap inwestycji. Przed polozeniem nawierzchni drogi okazuje sie, ze nie dziala?
Te wasze tlumaczenia sa coraz bardziej pokretne. Ktos w koncu powinien w pierdlu wyladowac za te kpiny.
Marnujecie publiczne pieniadze, naracie ludzi na straty i utrate zdrowia i zycia.

Pokaż wszystkie opinie (14)