Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
26 czerwca 2017

Działa sygnalizacja świetlna na al. Jana Pawła II

Działa sygnalizacja świetlna na al. Jana Pawła II
fot. UM Jastrzębie

Uruchomiona została sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych pomiędzy budynkami Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 i Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zamontowanie sygnalizacji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. 

Urzędnicy wyjaśniają, że sygnalizacja pracuje w systemie „wszędzie czerwone”, co oznacza, że jeśli nie ma pojazdów, ani pieszych, świeci wszędzie czerwone światło, natomiast jeśli zbliża się z odpowiednią prędkością pojazd włącza się zielone. Pieszy, aby mógł przejść na drugą stronę ulicy, musi nacisnąć na słupku sygnalizatora specjalny guzik, który uruchamia program zmieniający światła. Zastosowany jest tu również wydłużony sygnał zielony dla pieszych, umożliwiający przekroczenie jezdni przez osoby z ograniczoną sprawnością ruchową udające się do szpitala. Budowa sygnalizacji świetlnej kosztowała ponad 145 tys. zł.
 
- W tym miejscu watro dodać, że nieczynne przejście podziemne nie może być uruchomione, ponieważ nie spełnia ono wymaganych prawem warunków technicznych i nie zapewnia bezpieczeństwa pieszym. Tunel posiada załomy, zakamarki przy klatkach schodowych oraz nie ma widoczności na drugi koniec, co powoduje poczucie zagrożenia. Dodatkowo nie jest on przystosowany do ruchu osób niepełnosprawnych - mówi rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza oddział pediatryczny w jastrzębskim szpitalu Rusza oddział pediatryczny w jastrzębskim szpitalu

Remont WSS 2 - jak dostać się do POZ i nocnej opieki zdrowotnej? Remont WSS 2 - jak dostać się do POZ i nocnej opieki zdrowotnej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Kierowca09.07.2017 19:01

Kiedy sygnalizacja świetlana na skrzyżowaniach będzie wyłączana gdy jest mały ruch? Dlaczego kierowcy łamią przepisy przejeżdżając na czerwonym, zmuszani są do stania gdy wokół nie widać żadnego pojazdu? Dlaczego urzędnicy ( jeszcze nie będę wymieniał nazwisk) nie chcą się ruszyć i coś zmienić. Może Pani Prezydent przygotuje listę zwolnień tych, którzy nie służą nam. Mieszkańców proszę o propozycję urzędników do zwolnienia.

Axel26.06.2017 23:00

seboc nie doczytałeś...
W Warszawie:
Projekt i uzgodnienia - 10 tys.
Montaż 2 słupów z 4 sygnalizatorami (2 dla samochodów, 2 dla pieszych) - 20 tys.
Jednostka sterująca + okablowanie - 20 tys.
W Jastrzębiu:
Projekt i uzgodnienia - 10 tys.
Montaż 6 słupów z 10 sygnalizatorami - koszt x3 = 60 tys.
Jednostka sterująca + okablowanie - koszt x2 = 40 tys.

Żabi Ogier do seboc26.06.2017 19:57

Chlopie bo te słupy są ze szczerego srebra!!! Ludzie wytrzymajmy jeszcze rok a potem trzeba pogonic to towarzystwo wzajemnej adoracji.

seboc26.06.2017 15:40

Nawet w Warszawie wychodzi taka sama instalacja 3x taniej.
https://bp2016warszawa.zetwibo.pl/taskPropose/3091 

Ta jastrzebska inwestycja powinna skonczyc w prokuraturze.

seboc26.06.2017 14:57

@Andrzej D.

Sam jestes ignorant. Dzieci buduja inteligentne roboty w szkolach na zajeciach w oparciu o mikrokontrolery lub komputery.
Urzednik jastrzebski to postac wykluczona technologicznie. Im mozna kazdy bubel wcisnac, byle w slowa ubrac. Kupia jeszcze wiecej elektronicznych smieci i to za miliony: do parku i OWN-u.

Andrzej D.26.06.2017 14:36

Bardzo pożądana inwestycja. Ignoranci zawsze będą krytykować. Teraz nie będzie potrzeby w okolicy przejścia zabudowywać krzyży. Oby do tego nie doszło.

Gość26.06.2017 12:41

Ale ktoś z rodziny musiał zarobić na tym na pewno podwykonawca szwagra pilarskiej jak zwykle.

Pokaż wszystkie opinie (16)