Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
24 czerwca 2017

"Boisko Glika" otwarte. Na otwarciu tłumy

"Boisko Glika" otwarte. Na otwarciu tłumyZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

24 czerwca na osiedlu Przyjaźń oficjalnie otwarto boiska piłki nożnej, do którego dołożył się jastrzębianin i reprezentant Polski, Kamil Glik. To tam kilkanaście lat temu zaczynał kopać w piłkę.

Kamil Glik przyjechał specjalnie z Monaco żeby otworzyć boisko i zagrać pierwszy mecz na boisku do którego dołożył 150 000 złotych. W inaugurującym meczu jastrzębianin najpierw sędziował młodym piłkarzom z osiedla, a później sam dołączył do zawodników. W drugim spotkaniu spotkał się Zarząd Osiedla Przyjaźń oraz Samorządowcy, wśród których wystąpił m.in. wiceprezydent Janusz Buda.

- Bardzo się ciesze, że udało nam się coś fajnego stworzyć. Na pewno te osiedle zasługuje na to, żeby miało boisko jak w innych częściach miasta. Mam nadzieję, że to boisko będzie długo służyło dzieciakom - powiedział Kamil Glik.

Fani Kamila Glika mogli zdobyć autograf oraz zrobić sobie zdjęcie z piłkarzem. Teren boisko pękał w szach, co tylko utwierdziło wszystkich, że pochodzący z Jastrzębia zawodnik, ma wielu wiernych fanów również na osiedlu, na którym się wychował.

- W ciągu 18 miesięcy miasto wybudowało 14 boisk. Wydaliśmy na to 4,5 mln zł, ale to jedno przy którym stoimy jest boiskiem wyjątkowym. To jest boisko, które zostało wybudowane z inicjatywy Kamila - mówił prezydent miasta Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł

Szkoła w Boryni wyremontowana. Nowoczesna i ekologiczna Szkoła w Boryni wyremontowana. Nowoczesna i ekologiczna

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
do gosc i obi z 26.06 godz 22:3910.07.2017 15:39

Nienawistniku! Nie cierpimy takich ja ty. Jeśli chcesz kłamać i oceniać negatywnie, to zacznij się rozglądać za innym miastem do zamieszkania. Jeszcze troszkę i poprosimy cię abyś opuścił nasze miasto. Zabierasz nam powietrze i wydzielasz paskudny odór.

Smutny pan bez wąsa.02.07.2017 12:32

CZEKAMY NA BOOSKO NA OŚ.GWARKÓW ! DRUGIE CO DO WIELKOŚCI OSIEDLE W MIEŚCIE A BOISKA PILKARSKIEGO Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA BRAK.
NO, ALE RADNYM Z TEGO OSIEDLA JEST PAN SŁAWIK Z PiSu a Ci to wrogowie wszelakiej aktywności sportowej.
Dla nich topowy sport to szachy.

Gość29.06.2017 11:54

Po co tam się kręcił prochnicki? Koło ma parcie na szkło. Niech się do fabryki butelek przyjmie. Zenua

Xxx28.06.2017 20:44

Bardzo dobrze że powstało tam boisko ,dzieciaki z ,, przyjaźni" będą mieli gdzie chodzić zamiast siedzieć pod blokami

do gosc i obi26.06.2017 22:39

To pierwszy prezydent który potrafił obiecać gruszki na wierzbie a ludzie i tak to łykają.Co do boiska Kamil dolożyl 150 000 a i tak z rocznym poślizgiem oddane tacy mistrze w tym urzędzie.

Obi26.06.2017 20:28

Jakby nie patrzeć to pierwszy prezydent od lat który coś potrafi zrobić bo ma inicjatywę i chęć do pracy .

Gość26.06.2017 17:31

Ludzie Glik nie dal kasy na cale boisko, tylko na jakąś 1/3, reszta pochodzi z budzetu miasta i cos tam z planowaną panstwa. Liczy sie efekt, dobra wspolpraca i boisko. Malkontenci niech sie zrą czyja to zasuga, reszta na boisko. Niech tamtych zolc zaleje.

Pokaż wszystkie opinie (32)