Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
24 czerwca 2017

"Boisko Glika" otwarte. Na otwarciu tłumy

"Boisko Glika" otwarte. Na otwarciu tłumyZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

24 czerwca na osiedlu Przyjaźń oficjalnie otwarto boiska piłki nożnej, do którego dołożył się jastrzębianin i reprezentant Polski, Kamil Glik. To tam kilkanaście lat temu zaczynał kopać w piłkę.

Kamil Glik przyjechał specjalnie z Monaco żeby otworzyć boisko i zagrać pierwszy mecz na boisku do którego dołożył 150 000 złotych. W inaugurującym meczu jastrzębianin najpierw sędziował młodym piłkarzom z osiedla, a później sam dołączył do zawodników. W drugim spotkaniu spotkał się Zarząd Osiedla Przyjaźń oraz Samorządowcy, wśród których wystąpił m.in. wiceprezydent Janusz Buda.

- Bardzo się ciesze, że udało nam się coś fajnego stworzyć. Na pewno te osiedle zasługuje na to, żeby miało boisko jak w innych częściach miasta. Mam nadzieję, że to boisko będzie długo służyło dzieciakom - powiedział Kamil Glik.

Fani Kamila Glika mogli zdobyć autograf oraz zrobić sobie zdjęcie z piłkarzem. Teren boisko pękał w szach, co tylko utwierdziło wszystkich, że pochodzący z Jastrzębia zawodnik, ma wielu wiernych fanów również na osiedlu, na którym się wychował.

- W ciągu 18 miesięcy miasto wybudowało 14 boisk. Wydaliśmy na to 4,5 mln zł, ale to jedno przy którym stoimy jest boiskiem wyjątkowym. To jest boisko, które zostało wybudowane z inicjatywy Kamila - mówił prezydent miasta Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów Rusza miejski plan naprawy wiaduktów

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
do gosc i obi z 26.06 godz 22:3910.07.2017 15:39

Nienawistniku! Nie cierpimy takich ja ty. Jeśli chcesz kłamać i oceniać negatywnie, to zacznij się rozglądać za innym miastem do zamieszkania. Jeszcze troszkę i poprosimy cię abyś opuścił nasze miasto. Zabierasz nam powietrze i wydzielasz paskudny odór.

Smutny pan bez wąsa.02.07.2017 12:32

CZEKAMY NA BOOSKO NA OŚ.GWARKÓW ! DRUGIE CO DO WIELKOŚCI OSIEDLE W MIEŚCIE A BOISKA PILKARSKIEGO Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA BRAK.
NO, ALE RADNYM Z TEGO OSIEDLA JEST PAN SŁAWIK Z PiSu a Ci to wrogowie wszelakiej aktywności sportowej.
Dla nich topowy sport to szachy.

Gość29.06.2017 11:54

Po co tam się kręcił prochnicki? Koło ma parcie na szkło. Niech się do fabryki butelek przyjmie. Zenua

Xxx28.06.2017 20:44

Bardzo dobrze że powstało tam boisko ,dzieciaki z ,, przyjaźni" będą mieli gdzie chodzić zamiast siedzieć pod blokami

do gosc i obi26.06.2017 22:39

To pierwszy prezydent który potrafił obiecać gruszki na wierzbie a ludzie i tak to łykają.Co do boiska Kamil dolożyl 150 000 a i tak z rocznym poślizgiem oddane tacy mistrze w tym urzędzie.

Obi26.06.2017 20:28

Jakby nie patrzeć to pierwszy prezydent od lat który coś potrafi zrobić bo ma inicjatywę i chęć do pracy .

Gość26.06.2017 17:31

Ludzie Glik nie dal kasy na cale boisko, tylko na jakąś 1/3, reszta pochodzi z budzetu miasta i cos tam z planowaną panstwa. Liczy sie efekt, dobra wspolpraca i boisko. Malkontenci niech sie zrą czyja to zasuga, reszta na boisko. Niech tamtych zolc zaleje.

Pokaż wszystkie opinie (32)