Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
27 czerwca 2017

Są wolne miejsca w przedszkolach

Są wolne miejsca w przedszkolach
fot. Jastrzębski Węgiel / Daniel Asztemborski

Zakończyła się rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli na terenie Jastrzębia. Wszystkie dzieci, które ubiegały się o miejsce zostały przyjęte. Są jeszcze wolne miejsca. 

Rodzice najmłodszych jastrzębian nie muszą martwić się o miejsce w przedszkolu dla swoich pociech. Jak poinformował magistrat każde dziecko zostało przyjęte.

- Zakończyła się rekrutacja do  publicznych przedszkoli. Miasto dysponuje jeszcze 55 wolnymi miejscami - powiedział zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Od kilku dobrych lat znalezienie opieki w przedszkolu  dla dziecka było czasami trudne. Rodzice, dla których zabrakło miejsc w tego typu placówkach, mieli poważny problem połączenia opieki nad nimi z pracą. Teraz mogą spokojnie wykonywać obowiązki zawodowe nie martwiąc się, co zrobią z dzieckiem. Nie muszą też zapewniać im kosztownej opieki prywatnej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej Zakończył się remont parkingu przy ul. Podhalańskiej

Blisko setka wolnych miejsc w przedszkolach Blisko setka wolnych miejsc w przedszkolach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
wsciekla28.06.2017 1:36

A co jeśli nas do rejonowego nie przyjęli.........!!!!!!!!!!!!!!!! I też na chana inne wsisneli wciul daleko od domu i brata ma w szkole blisko domu tez i ja bez auta????

Kłamstwo 27.06.2017 23:13

Jak zwykle politycy kłamią.
Dla wielu dzieci miejsce zabrakło.

B27.06.2017 22:52

Do Jastrzebianka
Właśnie o tym mówię-rejonizacja!

Także niestety mamy się czym martwić.. nasze dzieci nie dostały się bdo przedszkoli. Ja obdzwoniłam prywatne.. niestety też nie jest łatwo się dostać takiemu maluchowi ok 3 lat :(

Jastrzebianka27.06.2017 19:51

To jest kłamstwo...Moja mała nie została przyjęta bo dostała 15 puntow...jaki to jest sens...rodzice pracujący nie mający pomocy od Państwa...skladakam do jednego przedszkola blisko mojej mamy...i nie ma miejsc...a propo zaproponowali mi inne przedszkola ale pracuje na różne godziny pracy...i nie mam możliwości ja odbierac...a rodzicow mam bez auta...a prywatnego mnie nie stać

B27.06.2017 16:32

Magistrat poinformował więc źle osobę piszącą artykuł. Nie wszystkie dzieci zostały przyjęte. Dzieci 2,5 roczne, które w zeszłym roku były przyjmowane do przedszkoli w tym roku w ogóle nie były zakwalifikowane do rekrutacji. W wielu przedszkolach odrzucono też podania podając powód rejonizacji.

Gość27.06.2017 12:26

A potem wyciągnijcie konsekwencje od tych co zapisują dzieci do przedszkola a potem nie posyłają bo mają rożne kaprysy ale miejsce blokują innym.

Jarek27.06.2017 10:05

Proszę nie kłamać bo moje nie zostało przyjęte. Otrzymało za mało jakiś punktów rekrutacyjnych i zostałem zmuszony do dania dziecka do przedszkola prywatnego

Pokaż wszystkie opinie (8)