Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 czerwca 2017

Rowerami miejskimi pojedziemy w sobotę

Rowerami miejskimi pojedziemy w sobotę
fot. rowerowe jastrzębie-zdrój

W sobotę rusza system rowerów miejskich w Jastrzębiu. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z alternatywnej możliwości przemieszczania się po mieście będzie mógł to zrobić. 

Na początek mieszkańcy będą mogli skorzystać z 44 rowerów. Wypożyczać je będzie można z czterech stacji: przy ul. Witczaka, ul. Podhalańskiej (dworzec), a także na al. Piłsudskiego - przy Domu Handlowym Domus oraz niedaleko skrzyżowania z ul. Katowicką.

O tym, że w mieście ma powstać system rowerów miejskich zadecydowali jastrzębianie podczas specjalnego głosowania. Mieszkańcy wybierali pomiędzy trzema inwestycjami: rowerami miejskimi, ładowarkami indukcyjnymi do telefonów komórkowych oraz nowymi wiatami przystankowymi. 48,8 proc. głosujących opowiedziało się za systemem rowerów miejskich, 39,2 proc. wskazało na ładowarki indukcyjne, a 12 proc. chciałoby wymiany wiat przystankowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Wygra "Pedałek", "Piździkółko", a może coś innego? Wygra "Pedałek", "Piździkółko", a może coś innego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
do seboc27.06.2017 18:47

Rezultatu nie widać bo radni PiS przeglosowali powrót do MZK...

seboc27.06.2017 18:01

@do ENDRJU

Gdzie ta koncepcja, badania i analizy?
Rezultatu nie widac. Komunikacja, nawet ta platna, kuleje. Cala dyskusja kreci sie wokol tego, jak utrzymac trupy przy zyciu i zakamuflowac dotacje a nie jak powinna wygladac komunikacja w Jastrzebiu.
Czasy sie zmieniaja, a wraz z nimi potrzeby komunikacyjne ludnosci. Transport publiczny powinien za tym nadazac. Nikt nawet proby dyskusji na ten temat nie podejmuje.
Urzednicy i radni maja umysly osadzone w XIX w.

do ENDRJU27.06.2017 15:48

Skąd masz takie informacje? Z pisowskiego brukowca? Koncepcja komunikacji była, nawet badania i analizy były robione żeby dobrze ją zorganizować. Ale radni PIS zawsze mają odpowiedź "nie ma koncepcji" - tak samo było z Domem Solidarności, tak samo było z wieloma innymi rzeczami. Bujda na resorach. Druga sprawa. Nie znajdzie żadnego artykułu "firma ABC będzie obsługiwać darmową komunikację" bo to tego musiałby być przetarg. A tego nie było bo radni postanowili powrócić do MZK. Kropka.

ENDRJU27.06.2017 15:24

Panie kuśmider, a nie kłamała? Miasto wystąpiło z MZK w maju 2015r. bodajże, a Pani prezydent do Listopada nie miała zielonego pojęcia co zrobić z komunikacją na 2016r. Kompletne ZERO pomysłów. Odwołam słowa jak dostanę link do artykułu " firma ABC będzie obsługiwać darmową komunikację w J-biu"

seboc27.06.2017 15:20

@Kuśmider

Przeciez napisalem.

Gość27.06.2017 12:31

Może wprowadzić przepis że jak jest ścieżka rowerowa a cyklista jedzie ulica to jest obowiązek go przejechać?

Może policja się weźmie za tych co szusują w zadłuż ścieżek albo po chodnikach? i szybkie przejazdy na "przejściach dla pieszych" nie mówię o przejazdach rowerowych!

Kuśmider27.06.2017 11:54

do Seboc. Piszesz, że urzędnicy kłamią. Napisz kto i w jaki sposób kłamał. Tylko nie pisz, że Hetmanowa kłamała o darmowych autobusach.
Kłamstwo polega na potwierdzaniu nieprawdziwego stanu rzeczy.
Jeżeli ty napiszesz, że jesteś elokwentny, mądry, życzliwy i potrafisz pisać na klawiaturze, nie kalecząc języka, to będzie kłamstwo.
Dalejże. Nie wstydź się i rzuć listą nazwisk urzędników-kłamczuchów.
Podobno PiS szuka internetowych trolli. Płacą 2 złote albo 3, jeżeli będziesz pisał bez błędów. Ty dla siebie licz jednak 2 złote.

Pokaż wszystkie opinie (17)