Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
27 czerwca 2017

Możesz jeździć rowerem miejskim za darmo. Sprawdź jak

Możesz jeździć rowerem miejskim za darmo. Sprawdź jak
fot. UM Jastrzębie

Już w najbliższą sobotę w naszym mieści rusza system rowerów miejskich. Samo wypożyczenie rowerów będzie płatne, ale jest możliwość by przez jeden sezon jeździć za darmo. Wystarczy zostać Ambasadorem Polskiego Roweru.

System rowerów miejskich startuje 1 lipca. Do dyspozycji jastrzębian zostaną oddane 44 rowery zlokalizowane na czterech stacjach - dwie na al. Piłsudskiego, i po jednej na ul. Witczaka i Podhalańskiej. Standardowo rowerem pojedziemy za darmo przez pierwsze 20 minut, później za każdą godzinę system pobierze 1 zł. Dodatkowo konieczne jest zarejestrowanie się, co wymaga jednorazowej opłaty 10 zł.

Aby za darmo przez rok jeździć rowerem wystarczy wziąć udział w konkursie na Ambasadora Polskiego Roweru. Chętni muszą napisać na promocja@um.jastrzebie.pl i uzasadnić dlaczego to oni są odpowiednimi kandydatami. Wyłonieni Ambasadorzy przez tuż po uruchomieniu systemu będą testować i promować jastrzębski system rowerowy. Za to, przez cały sezon 2017 będą mogli jeździć za darmo.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 czerwca do godziny 9:00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Dzisiaj znakowanie rowerów! Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Mieszkanka28.06.2017 20:00

Ludzie, wam sie nigdy nic nie podoba miasto chce sie zmienić , pojawia się coś nowego a wy same hate dajecie... Miasto robi co może pomyślcie że inwestycje nie robią się z dnia na dzień wy byście chcieli obudzić sie rano i nagle wow miasto zmodernizowane .. luzie dajcie na luz i zaczniecie szanowac osobę ktore w ogóle cos robią

Ina28.06.2017 19:52

Za miast rower?w Pani Prezydent mogła pomyśleć np. o OWN , bo nawet jak są rowery to gdzie tu pojechać....

jegomosc 28.06.2017 14:31

można na plaze powdychac spaliny

Absolwent ZSZ28.06.2017 13:05

Do Zniesmaczony
Ale gdzie tu pojechać ,na nasz "rynek"?.

Zniesmaczony28.06.2017 12:38

Co za buractwo, cebulactwo... W każdym innym mieście w Polsce na tej samej zasadzie działają wypożyczalnie miejskie rowerów. Ludzie cieszą się, że mogą wypożyczyć rower w drodze do pracy, nad zalew, do parku. W Poznaniu, Warszawie, Krakowie czy nawet Opolu próżno szukać dostępnego roweru o godzinie 8 rano gdy wszyscy jadą do pracy, albo w weekendy. Jest niesamowity popyt, a za tym idzie podaż - otwierane są kolejne stacje i więcej rowerów. Tylko u nas marudzenie i narzekanie...

Rols28.06.2017 8:55

Jazda na takich rowerach na tak zróżnicowanym terenie nie ma sensu. Jedyny sens to przejazd Piłsudskiego.

K28.06.2017 2:44

Żebyście od tej dychy nie zbiednieli czasami

Pokaż wszystkie opinie (20)