Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
28 czerwca 2017

Górnicy mogą przywrócić polityków do pionu

Górnicy mogą przywrócić polityków do pionuProtest górniczy w 2015 roku
fot. Damian Hetman / JastrzebieOnline.pl

Górnicze związki zawodowe coraz bardziej krytykują opieszałość rządu w realizacji ich postulatów, jak na przykład w kwestii deputatu węglowego dla emerytów czy braku strategii dla branży górniczej na następne lata. Pojawiają się nawet głosy, że górnicy są tą grupą, która potrafi „przywrócić polityków do pionu”. 

Jarosław Grzesik, przewodniczącej Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność krytykuje to, że sprawa deputatu dla emerytów przeciąga się w czasie. Nie podoba się mu też zmiana sposobu obliczania temperatury powietrza, od której zależy skrócenie czasu pracy w kopalniach. Negatywnie ocenia brak strategii dla branży górniczej.

- Opóźnienia dotyczące niektórych z wyżej wymienionych spraw muszą niepokoić każdego, komu leży na sercu dobro polskiego górnictwa. I choć górnicy to taka grupa zawodowa, która - w razie potrzeby - potrafi polityków przywrócić do pionu, należy mieć nadzieję, że nie będzie trzeba tego sprawdzać -  uzasadnia Grzesik. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
raku29.06.2017 9:58

No ja, polityka kadry- to nie my to dobro zmiana i tyn pieroński i zły techniczny od pawulona. solidarnosc i pis przeszkodziły nom ulozyc sie z jozefczykiem, zabierajac nom naszych usluznych dyrektorow i je klops. trza zatym prowadzic polityka i nagonka na pawulona i jego ludzi a swoim czlonkom wmawiac ze cale zło na tej grubie to je dobro zmiana i jednosc. a juz mieli tak piyknie wszystko dograne ze dwa lata tymu, kto z kim i po co. czyli co? wiedzieliscie juz od prawie dwoch lot ze krupinski bydzie zamkniety! zakłamance

Prawdomowny29.06.2017 8:49

Do pionu mam nadzieje ustawi ta cholote policja jak tylko wyjdą na ulice. Tym razem prosze użyć ostrej amunicji.

Mieszkaniec Bzia29.06.2017 2:52

Tych związkowców to powinni już zdelegalizować. Zostawić jeden związek albo trzy i wystarczy. Nieroby i tylko podburzać umieją.

SRK28.06.2017 22:33

Nieroby z rozdzielni tak samo dostaną

jorg28.06.2017 20:55

Skandal ryle dostana 4300 premi i flapsy po 19 zł. a dla nas pieniędzy nie ma? Skandal

irek28.06.2017 20:38

złodziej zawsze bydzie złodziejym, niezależnie od legitymacji związkowej. złodziejowi sie reki nie podaje i mom nadzieja, ze dostana za swoi. porzadny czlowiek reki takim nie podo. na szczescie na pniowku jest wiecej porzadnych jak tych co po prostu chcom miec swiety spokoj i zachowac stanowisko.

zic28.06.2017 17:47

Ci z krupola od remontow sekcji i inszych chcieli przejac pniowek? hahahaha Dla nich to jedynie kryminal

Pokaż wszystkie opinie (27)