Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
28 czerwca 2017

Bezrobocie w Jastrzębiu mniejsze, niż w kraju, na Śląsku i regionie

Bezrobocie w Jastrzębiu mniejsze, niż w kraju, na Śląsku i regionie
fot. JastrzebieOnline

Stopa bezrobocia w Jastrzębiu-Zdroju jest mniejsza, niż w Polsce (7,7 proc.), na Śląsku (6,2) i regionie rybnickim (6,3).  W naszym mieście wynosi ono  5,7 proc. Na bezrobotnych czeka 497 ofert pracy. 

W maju w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Jastrzębiu znajdowało się 2 116 osób bezrobotnych, w tym 1365 kobiet (64,51proc.). W ciągu ostatniego miesiąca zarejestrowano 331 osób bezrobotnych , a 409 skreślono z ewidencji, 179 z nich podjęło zatrudnienie. Liczba zgłoszonych ofert pracy i aktywizacji wyniosła 497.

Jak informuje jastrzębski magistrat  w maju PUP zawarł 6 umów na szkolenia indywidualne (w tym na 5 bonów szkoleniowych). 2 umowy na realizację bonu na zasiedlenie. 4 umowy w sprawie przyznania środków na podjęcie działalności gospodarczej. 8 umów w sprawie refundacji kosztów wyposażenia 8 stanowisk pracy dla skierowanych bezrobotnych. 36 umów na realizację staży. 11 umów na prace interwencyjne dla 12 osób. 1 umowę dotyczącą bonu na zatrudnienie. Skierowano 7 osób na szkolenie grupowe „ABC prowadzenie działalności gospodarczej”. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu

Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum Przeniosą Powiatowy Urząd Pracy. Bliżej centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Mieszkaniec Bzia29.06.2017 2:51

Hehe co z tego że jest mała jak ludzie mało zarabiają. A pracują bo muszą jakoś żyć. 1800 zł na rękę :-(

wasabi28.06.2017 16:01

A po jakim okresie bezrobotny wykreślany jest z rejestru bezrobotnych? No i Czechy, dobrodziejstwo dla naszego miasta. Hahaha.

Daro28.06.2017 15:37

Bardzo dużo moich znajomych pracuje poza Jastrzębiem (np. Czechy, Rybnik) I stąd tak niskie bezrobocie

erwin28.06.2017 13:24

Bzdura , tysiące młodych wyjechało i wyjeżdza z Jastrzębia za pracą za granicę lub w Polskę , zostało tylko dużo starców , i kłamiecie że władza dała prace ludziom wstyd .

Podpis28.06.2017 12:07

Dobry żart, oferty pracy z up są śmiechu warte, albo staże za 800zł (praca 8h dziennie), albo jakieś popłuczyny, czyli oferty z których nikt nie chce skorzystać. Do up zgłaszają się przeważnie pracodawcy, którzy chcą mieć pracownika za darmo. A zarejestrowani w pup muszą przyjąć ofertę, którą up im proponuje albo zostają wyrejestrowani. Poza tym rynek pracy w Jastrzębiu jest bardzo słaby, starczy przejrzeć ogłoszenia na różnych portalach i porównać chociażby z Żorami. Długo można by pisać o pup i ogólnie o szukaniu pracy w tym mieście.

Gość28.06.2017 12:02

A było by jeszcze mniejsze gdyby w Jastrzębiu byli zatrudniani Jastrzębianie a nie mieszkańcy gmin ościennych.

hanys28.06.2017 10:25

Nie zadowoleni, tylko urzędowa propaganda ogłasza tą kamieni (piasku) kupę jako sukces. O prawdziwych ludzkich problemach i dramatach nie dowiesz się z gazety jastrząb, ona jest od tego, żeby mieli gdzie do zdjęć pozować Ci lub owi.

Pokaż wszystkie opinie (16)