Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
29 czerwca 2017

Nie chodzili do szkoły, zapłacą grzywnę

Nie chodzili do szkoły, zapłacą grzywnę
fot. JastrzebieOnline

Co prawda zaczęły się wakacje i uczniowie odpoczywają od szkoły, jednak Wydział Edukacji Urzędu Miasta sprawdza czy wszyscy w minionym czasie realizowali obowiązek szkolny. Jeżeli ktoś nagminnie uchylał się od tego, może liczyć na karę finansową. 

W maju jastrzębski magistrat a dokładnie Wydział Edukacji wystawił trzy postanowienia o nałożeniu grzywny w wysokości 200 zł  w celu przymuszenia do wyegzekwowania realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. Kwotę tą muszą zapłacić ci rodzice lub opiekunowie prawni, których dzieci, mówiąc delikatnie, nie przepadają za szkołą. Na ogół zanim wymierzy się taką karę podejmuje się rozmowy z rodzicami, wysyła oficjalne pisma, dopiero, kiedy nie przynoszą one skutku, to rodzic musi zapłacić grzywnę. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska nauczycielka najlepsza Jastrzębska nauczycielka najlepsza

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
maria30.06.2017 23:19

Dziwi mnie fakt, że ten przepis jest stary jak świat i dopiero teraz zajęto się tym problemem. Pytam gdzie byliście kilka lat temu. Dlaczego to nie było weryfikowane. Jedna ze szkół podstawowych zamiatała sprawę pod dywan.

smolka29.06.2017 14:08

200 zl smiech na sali z 10 000zl by ich cos nauczylo !!

Mieszko29.06.2017 9:54

Co miastu do tego, niech sie zajmą problemem samob?jstw w mieście bo to już jest problem miasta , i rewitalizacja OWN . A nie szukać dziury w całym