Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 czerwca 2017

Nie chodzili do szkoły, zapłacą grzywnę

Nie chodzili do szkoły, zapłacą grzywnę
fot. JastrzebieOnline

Co prawda zaczęły się wakacje i uczniowie odpoczywają od szkoły, jednak Wydział Edukacji Urzędu Miasta sprawdza czy wszyscy w minionym czasie realizowali obowiązek szkolny. Jeżeli ktoś nagminnie uchylał się od tego, może liczyć na karę finansową. 

W maju jastrzębski magistrat a dokładnie Wydział Edukacji wystawił trzy postanowienia o nałożeniu grzywny w wysokości 200 zł  w celu przymuszenia do wyegzekwowania realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. Kwotę tą muszą zapłacić ci rodzice lub opiekunowie prawni, których dzieci, mówiąc delikatnie, nie przepadają za szkołą. Na ogół zanim wymierzy się taką karę podejmuje się rozmowy z rodzicami, wysyła oficjalne pisma, dopiero, kiedy nie przynoszą one skutku, to rodzic musi zapłacić grzywnę. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto poszukuje dyrektorów Miasto poszukuje dyrektorów

Trwa budowa sali koncertowej Trwa budowa sali koncertowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
maria30.06.2017 23:19

Dziwi mnie fakt, że ten przepis jest stary jak świat i dopiero teraz zajęto się tym problemem. Pytam gdzie byliście kilka lat temu. Dlaczego to nie było weryfikowane. Jedna ze szkół podstawowych zamiatała sprawę pod dywan.

smolka29.06.2017 14:08

200 zl smiech na sali z 10 000zl by ich cos nauczylo !!

Mieszko29.06.2017 9:54

Co miastu do tego, niech sie zajmą problemem samob?jstw w mieście bo to już jest problem miasta , i rewitalizacja OWN . A nie szukać dziury w całym