Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
EkoOkna
29 czerwca 2017

Na wakacje ludzie pozbywają się psów

Na wakacje ludzie pozbywają się psów
fot. pixabay

Wakacje trwają w najlepsze, niestety jest to okres wzmożonego pozbywania się czworonogów, które przeszkadzają w beztroskim wypoczynku. Znajdują się jednak chętni gotowi adoptować wyrzucone zwierzęta i stworzyć im drugi dom. 

Tylko w maju do schroniska dla bezdomnych zwierząt przyjęto 24 psy, 19 psów adoptowano, a 9 psów zwrócono właścicielom. Niestety, jak co roku wakacje sprzyjają temu, że część mieszkańców pozbywa się swoich pupili, aby móc beztrosko wyjechać na wakacje.

A jak te niepokojące dane wyglądają w skali roku?

 - Od początku tego roku do schroniska trafiło 148 psów i aż 130 znalazło opiekunów. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie zostały zaadoptowane, bo były też takie, które się zgubiły i zostały odnalezione przez właścicieli, niemniej wskaźnik adopcji jest wysoki. Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować, że coraz więcej osób przekonuje się do tego, by adoptować zwierzę ze schroniska – mówi Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego, który jest administratorem placówki.

Wysoki procent adopcji udaje się uzyskać dzięki zaangażowaniu pracowników schroniska i osób wspomagających schronisko społecznie. To oni codziennie dbają o czworonogi i starają się odbudować właściwe relacje między człowiekiem a zwierzęciem. Adopcja promowana jest poprzez wydawanie ulotek, prowadzenie prelekcji w szkołach i przedszkolach, zamieszczanie ogłoszeń w serwisach internetowych. Nie bez znaczenia jest także fakt, że psy oddawane przez schronisko do adopcji od kilku już lat są znakowane elektroniczne, co bardzo pomaga w odnajdywaniu właścicieli tych zwierząt.

Jastrzębski Zakład Komunalny dbając o polepszanie warunków, w jakich przebywają zwierzęta zakupił w 2016 roku 23 szt. nowych bud dla psów oraz uruchomił nową kwarantannę. Aktualnie trwają prace projektowe związane z wykonaniem całorocznego kojca dla kotów oraz kwarantanny i izolatki dla tych zwierząt. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie roku.

Od 1 kwietnia do 31 września dla odwiedzających schronisko czynne jest od wtorku do piątku w godzinach od 11.00 do 16.30, a w soboty, niedziele i święta od 11.00 do 14.30.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze

Diego i Max potrzebują pomocy Diego i Max potrzebują pomocy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Rafa30.06.2017 9:51

hotel dla psów albo poszukać chętnych np na Lento.pl do przygarnięcia

hotel30.06.2017 7:08

Z całym szacunkiem do wszystkich porządnych schronisk w Polsce (bo odwalają kawał dobrej roboty), ale... hotel dla psów w takim miejscu nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim, czego by pracownicy nie robili to psi organizm w takich warunkach jest osłabiony i łatwo łapie choroby. Z racji dużej ilości psów na stosunkowo małej powierzchni może dochodzić do pozarażania się między sobą psiaków. Rezydenci schroniskowi mogliby się pozarażać to raz. Dwa - bardzo często osoby, które oddają psy do hotelów na co dzień trzymają je raczej w domowych warunkach, w związku z czym zamknięcie w klatce i brak człowieka w takim wymiarze godzin, w jakim mieli go na co dzień może wpłynąć negatywnie na psychikę psiego hotelowego gościa

Gość29.06.2017 21:16

A gdzie w okolicy mamy jakieś hotele dla zwierząt? Może portal zrobi o tym artykuł? Chętnie bym poczytał.

Absolwent ZSZ29.06.2017 17:21

Popieram w 100% pomysł z hotelem dla psów
Panie/pani kropek

........29.06.2017 9:42

Myślę,że schronisko mogłoby pomyśleć o hotelu dla psów.Problem w wakacje byłby rozwiązany a schronisko miałoby dodatkowe środki z tej inicjatywy.