Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
29 czerwca 2017

Kto podpalił drzwi sklepu? 7-latek

Kto podpalił drzwi sklepu? 7-latek
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Niedawno informowaliśmy o pojawieniu się ognia przy jednym ze sklepów na ulicy Katowickiej. Okazało się, że sprawcą podpalenia był 7-latek. Młodego chuligana złapał właściciel sklepu. Teraz chłopiec odpowie przed sądem rodzinnym.

We wtorek wieczorem strażacy musieli interweniować na ulicy Katowickiej, gdzie w pobliżu jednego ze sklepów pojawił się ogień. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Wstępnie nie wykluczono wersji o tym, że ktoś specjalnie podłożył ogień. Jednak następnego dnia złapano sprawcę.

- Właściciel sklepu rozpoznał i ujął 7-latka, który chwalił się swoim rówieśnikom podpaleniem drzwi. Dzięki natychmiastowej reakcji pokrzywdzonego, chuligan trafił w ręce policjantów - informuje policja.

Ponadto chłopiec posiadał przy sobie nóż kuchenny by, jak powiedział, bronić się przed innymi dziećmi. Teraz za swój wybryk odpowie przed sądek rodzinnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Smutny pan bez wąsa.10.07.2017 6:51

Ten dzieciak jest chory ma problemy natury psychicznej!!!!
Naleźy go leczyć, zająć się równierz jego rodziną tam lerzy równierz problem.

co na to matka30.06.2017 23:40

a co na to jego matka, która 7 lat temu wydała go ze swego łona na świat ? czy to jest mama, która robi rolady i kluski na niedziele czy raczej mama, która woli tipsy ?jak jest >?

maria30.06.2017 23:10

W tym bloku słyną z takich zachowań, bo on tam ma z kogo brać przykład, tam niektórzy są znani na całe Jastrzębie.

pppoe30.06.2017 22:50

Jeżeli rodzice tak rażąco nie radzą sobie z jego wychowaniem (dźganie innych dzieci nożem, podpalenie - 7 lat?) to powinni zastanowić się nad ograniczeniem praw rodzicielskich - sam jestem rodzicem i myślę, że to ogromna kara ale nie wyobrażam sobie żeby mój synek dźgał inne dzieci nożem - skórę bym z niego chyba zdarł. Co to ma w ogóle znaczyć ? Jakby mi dzieciak dźgnięty nożem do domu przyszedł to bym tylko zapytał który a na policję to w ogóle bym nie dzwonił. Rodzice mieli by "odwiedziny".

do Falon30.06.2017 8:50

Brawo Falon, dobra postawa! Dobrze ze nic poważnego się nie stało.

Tomasz Falon Jaworski30.06.2017 8:45

Jestem właścicielem tej budy. Masa ludzi w Jastrzębiu mnie zna. Myślę że trzeba nakreślić całą sytuację.
Tydzień temu pod moim sklepem został podpalony śmietnik zgasił to przechodzący obok kumpel ( Bartek dzięki )
W ten wtorek podpalili skrzynkę z paroma kartonami przygotowanymi do wywiezienia, zajęła się ściana i elementy drewnianego zadaszenia i tu też przytomna reakcja mieszkańców ( bardzo dziękuję ) uniknęliśmy tragedii bo zaraz przy budzie jest parking i stoi dużo aut. Przyjechała Policja i Straż Pożarna dogasiła resztę.
Już wtedy przyszły dzieciaki które mówiły kto to zrobił, jak się nazywa i gdzie mieszka. Policjanci zapisali to wszystko. W środę dzieci same przybiegły do nas mówiąc że ten chłopiec jest pod klatką Katowicka 21.
Zeszliśmy z kolegą i zobaczyliśmy jak mały chłopak próbuje dźgać dzieci starym nożem kuchennym.
Mój kumpel zabrał nóż i zadzwoniłem na policję. Policja przysłała patrol, oczywiście usłyszałem przez telefon że i tak nie mogą nic zrobić bo to nieletni. Nie podnosiłem głosu, spokojnie próbowałem pytać chłopca dlaczego to zrobił wtedy też mówił o drugim koledze z którym rzekomo był. Ludzie przede wszystkim to małe dziecko tu trzeba się zastanowić jak mu pomóc, nie jestem za sądzeniem tu trzeba wychowywać.
Tak chłopaki dostali ode mnie 20 zł za postawę bo chyba tylko oni zauważyli w tym podpaleniu problem.
Jestem po rozmowach z Przewodniczącym Osiedla jak i Dzielnicowym mam nadzieję że uda się tą przykrą sprawę rozwiązać jak najmniej drastycznie dla tego chłopca i jego rodziny

Ewka4530.06.2017 6:28

Mieszkaniec Bzia 100% racji.

Pokaż wszystkie opinie (19)