Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
30 czerwca 2017

Uwaga! Ruszają bezpłatne badania

Uwaga! Ruszają bezpłatne badania
fot. pixabay

Mieszkańcy Jastrzębia mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.  Nie trzeba mieć na nie specjalnego skierowania, ani zaproszenia. Wystarczy zgłosić się do placówki medycznej, która świadczy taką usługę w ramach współpracy z jastrzębskim magistratem, który wyłożył na ten cel pieniądze. 

Wykaz dostępnych badań:

Jastrzębianie mogą skorzystać z szerokiej oferty bezpłatnych badań profilaktycznych finansowanych przez miasto Jastrzębie-Zdrój.

W ramach programu z zakresu edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki chorób dla mieszkańców powyżej 60. roku życia „Zdrowy Senior” oferowane są:

Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty – wykonawca: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2, Poradnia Urologiczna, al. Jana Pawła II 7. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 47 84 263.

Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób układu oddechowego – wykonawca: NZOZ „Medicor” Sp. z o.o., ul. Wielkopolska 2a. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 47 16 924.

Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych dolnego odcinka przewodu pokarmowego – wykonawca: NZOZ „Gastro -Clinic” Sp. z o.o., ul. Katowicka 24/623. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 46 96 122, 530 089 540.

Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka skóry ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka – wykonawca: NZOZ „Sanoderm” Specjalistyczna Poradnia Dermatologiczno – Wenerologiczna, ul. Wielkopolska 2a. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 47 15 626.

Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka narządu rodnego – wykonawca: „Medicus 99” Czuczman s.j., ul. Dworcowa 1/D. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 47 64 550 lub 32 47 64 555.

Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób układu krążenia – wykonawca: „Medicus 99” Czuczman s.j., ul. Dworcowa 1/D. Informacja i rejestracja pod nr tel. 32 43 48 810

Mieszkanki powyżej 40. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych profilaktycznych badań mammograficznych lub USG piersi w ramach programu edukacji zdrowotnej, profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi. Program realizuje „Medicus 99” Czuczman s.j., ul. Dworcowa 1/D. Z programu wykluczone są roczniki objęte programem finansowanym przez NFZ, tj. 50-69 lat.

Dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat mammografię co dwa lata finansuje NFZ. Nie trzeba mieć na nią skierowania ani zaproszenia, wystarczy zgłosić się do „Medicus 99” Czuczman s.j., ul. Dworcowa 1/D, tel. 32 47 64 550 lub 32 47 64 555.

Dla mieszkańców powyżej 40. roku życia program badań przesiewowych raka jelita grubego w zakresie wykonywania badań kolonskopowych realizuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2. Szczegółowe informacje udzielane są przez Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny, tel.: 32 47 84 381.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto wygra wybory? Mamy wyniki badania internautów Kto wygra wybory? Mamy wyniki badania internautów

Konferencja medyczna i darmowe badania Konferencja medyczna i darmowe badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Wynik badań02.07.2017 20:58

Kilka lat temu zgłosiłem się na takie badania opłacane przez miasto, bo leczę się na poważne paskudztwa. I co się okazało? Jestem zdrów jak nigdy w życiu. Wniosek jest prosty. Badania muszą być rzetelne. Podejrzewam, że nie są. Firmom chodzi tylko o wyciągnięcie kasy od nas, czyli od miasta.

alina30.06.2017 10:58

Na badania nie ma już miejsc. News po terminie...

seboc30.06.2017 8:46

"z jastrzębskim magistratem, który wyłożył na ten cel pieniądze"

Wszystko stoi na glowie. Ludzie placa ubezpieczenie, ubezpieczalnia placowkom. Jak to jest, ze za badania trzeba placic dodatkowo?
W Niemczech jest ponad 100 kas chorych. Ubezpieczony niezadowolony z jednej kasy, przepisuje sie do innej. Kasy nie sa dotowane a wiekszosc ma nadwyzke buzdetowa. Nie ma nawet mowy o tym, by placic za wizyte u lekarza lub leczenie szpitalne (w szpitalu placi sie jedynie ryczaltowe 10EUR dziennie).
W Polsce NFZ nie majac zadnej konkurencji, nie majac zadnego cisnienia ani potrzeby poprawy jakosci uslug czy optymalizacji kosztow, jest w stanie polknac i przerobic bez zadnego rezultatu, kazde pieniadze.