Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
30 czerwca 2017

Jedność: "Gdyby nie nasza manifestacja nie byłoby nagrody"

  • Jedność: "Gdyby nie nasza manifestacja nie byłoby nagrody"
  • Jedność: "Gdyby nie nasza manifestacja nie byłoby nagrody"
  • Jedność: "Gdyby nie nasza manifestacja nie byłoby nagrody"
  • Jedność: "Gdyby nie nasza manifestacja nie byłoby nagrody"
Więcej zdjęć:
fot. Andrzej Klocek

Grupa około 100 górników ze związku zawodowego „Jedność” protestowała w czwartek przed kopalnią „Pniówek”. Domagali się powrotu do zawieszonych w 2015 roku świadczeń płacowych oraz zwiększenia bezpieczeństwa pracy w kopalniach. 

- Żądamy przede wszystkim godnego traktowania pracowników. Nie ma naszej zgody na pracę w temperaturze – 30 stopni C. Pamiętajmy, że czas dojazdu lekarza do pracownika na dole jest znacznie dłuższy, niż na powierzchni. Kolejnym postulatem jest przywrócenia tych składników wynagrodzenia, które zostały nam zabrane w 2015 roku. Wówczas była trudna sytuacja, teraz JSW ma dwa miliardy zysków i chcemy te pieniądze z powrotem - mówił Wiesław Wójtowicz ze Związku Zawodowego „Jedność”.

Protestujący usiłowali dostać się na terenie kopalni „Pniówek”, ale udaremniła to ochrona, z którą doszło do przepychanek.  Protestującym uniemożliwiono złożenie petycji z postulatami na ręce prezesa JSW i ministra energii, którzy przebywali na „Pniówku” w związku z Międzynarodowym Forum Gospodarczym.  

- Jednorazowa premia, którą zarząd JSW zdecydował się wypłaci jest efektem zapowiedzi naszej manifestacji. Próbowano nam uniemożliwić jej organizacje, kiedy jednak to się nie udało, podpisano porozumienie o wypłacie. Naszym zdaniem nie rekompensuje ono pracownikom tego, co zostało im zabrane w 2015 roku, a jest to jakieś 20 tys. wynagrodzenia rocznie - mówi Oskar Karwacki, Związek Zawodowy Jedność KWK „Pniówek”.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
do adamL03.07.2017 12:52

Jednosc uprawia folklor bo są nie reprezentatywni i mogą tylko pokrzyczeć!!

ryl03.07.2017 12:31

śmiałem się z jedności, jednak teraz tylko im wierzę.

Adam03.07.2017 11:11

Do tych co sraja na Jedność, obudzicie się z nowym układem i wtedy będziecie płakać, pokazują cały czas że nie idą na żadne układy, ale wam wiecznie mało. Zobaczymy jak będziecie zarabiać po 2000 brutto od nowego roku, ciekawe co wtedy będziecie wypisywać,

s102.07.2017 10:29

Prawda i Jedność. Prawda jest taka że to związki niszczą JSW a wmawiają górnikom co chcą. Wypracowany zysk a związki już wyciągają ręce po kasę.

smutny brat do Piotr i Prawda01.07.2017 15:17

MACIE RACJE !!!!!!!!!!!

196201.07.2017 14:44

gdyby jedność wstrzymano by przeniesienia pracownikom SiG ale widząc że 99% załogi SiG nie popiera działań Jedności co do strajku wycofali się pisząc jakieś pierdy o wynegocjowanym aneksie ogólnie nie należę nigdzie do związków ale Jedność robi gówoburze i przypisuje sobie zasługi których ta garstka nie osiągnęła pod Pniówkiem ... Jedno co im muszę oddać to że w sądach walczą o prawa pracownicze i brawo ale bądźmy realistami po za tym nic więcej Jedność nie znaczy...

Janek01.07.2017 11:43

Do:piotr.....Co ty per....dolisz gościu o świecie...byłeś ty kiedyś poza jsw????Ja jestem poza związkami bo dały dupy już w 2011 roku od debiutu na giełdzie.Ja już niedługo pójdę na emeryturkę ale co z wami chłopaki co macie 5,3,czy nawet 10 lat stażu????Otóż gdy miną gwarancje w 2021 to będziecie strzelać z kapy he...he...Ta jedność to jedyny związek z.Który ma jaja postawić się komukolwiek....pozdro

Pokaż wszystkie opinie (41)