Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
3 lipca 2017

Jastrzębianie zebrali pół tony karmy dla psów

Jastrzębianie zebrali pół tony karmy dla psów
fot. UM / Agata Krypczyk

Jastrzębski Dzień Pupila, który odbył się w sobotę cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Na festynie nie zabrakło również kochanych czworonogów. Ale to jeszcze nie wszystko! Udało się zebrać pół tony pokarmów dla Schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju. 

W sobotnie popołudnie Jar Południowy tętnił życiem. Tym razem głównymi bohaterami nie byli znani i cenieni artyści, a jastrzębskie zwierzaki. Tak mieszkańcy świętowali Dzień Pupila. Najwięcej było psów tych dużych i małych. Ich opiekunowie z dumą prezentowali swoje „pociechy”. Można było zobaczyć też owieczkę, bażanty, koty, króliki, konie. W konkurencjach sportowych brali udział wszyscy chętni razem ze swoimi pupilami. Dla dzieci zorganizowano wiele atrakcji. Pogoda dopisała i zabaw trwała w najlepsze.

Mieszkańcy pomyśleli też o tych zwierzętach, z którymi los nie obszedł się najlepiej i przebywają w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Wspólnymi siłami udało się zebrać karmę, która zostanie przekazana do jastrzębskiego schroniska.

- To był udany weekend. Pierwszy raz organizowaliśmy Dzień Pupila a zebraliśmy aż 500 kilogramów karmy na rzecz Schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju! Jesteśmy skuteczni! Mamy wielkie serca! Brawo Miasto Jastrzębie-Zdrój - podsumowała imprezę prezydent Anna Hetman. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie

JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów? JSW: Posiłek na stołówce zamiast flapsów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
mieszkaniec04.07.2017 16:50

małe sprostowanie nie zebrano karmy a tylko wymuszone deklaracje od różnych instytucji, że karmę kupią

Do pieskie życie04.07.2017 2:44

:-) najważniejsze że humor nie opuszcza ciebie jak i Panią Prezydent

pieskie życie03.07.2017 13:26

Brawa dla Prezydenta Janeckiego i posła Matusiaka, walczą o to miasto!

Gość03.07.2017 11:52

Brawo My!